26.5.2020 - 8.11.2020

Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy
- Má vlast

Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy

Výstava Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy je součástí putovního projektu, který započal již v roce 2015 úvodní výstavou v galerii Kooperativy v Praze a během několika let byla tato expozice představena divákům v Plzni, Hradci Králové, v Brně, na Hluboké a nyní také v Jablonci n. Nisou. 

V roce 1993 byly pořízeny první akvizice obrazů do majetku pojišťovny Kooperativa, z kterých se během dvou dekád kolekce rozrostla do unikátní sbírky s vysokou uměleckou hodnotou. A právě krajinomalba zaujímá ve firemní s​bírce Kooperativy velmi rozsáhlý a ucelený soubor sestávající z několika set děl mimořádné kvality, jejichž autory jsou vedle těch nejzvučnějších jmen i umělci méně známí či tací, jejichž jména byla již téměř zapomenuta. 

Výstava představí téměř 170 krajinářských děl z období romantismu, realismu a impresionismu​, ale také moderní a současné směry a nové vize. Julius Mařák, Otakar Nejedlý, Adolf Kosárek, Antonín Chittusi, Gustav Macoun, Antonín Slavíček, Alois Kalvoda, Jan Slavíček, Antonín Hudeček, Antonín a Josef Mánesové, Václav Špála, František Kaván nebo Josef Jíra, to jsou jen některá jména slavných českých krajinářů, jejichž nestárnoucí a nadčasová díla můžete zhlédnout v Jablonci nad Nisou v kostele sv. Anny a v podkroví Domu národopisců Scheybalových v Kostelní ulici od léta do podzimu 2020.

Více informací k výstavě najdete zde.

Plakát k výstavě

Sdílet výstavu

Předchozí výstava

Dialogy

Předchozí výstava

Dialogy

22.10.2019 - 9.2.2020 Galerie Kooperativy