Bezpečnost Vašich dat je naší prioritou. Více informací zde.

x

Dobře nastavený život je základ!

Nejde jen o to mít životní pojištění, důležité je mít ho správně nastavené.

Pokud chcete, aby vaše pojištění dobře fungovalo a sloužilo svému účelu, je důležité, mít jej správně nastavené. V průběhu života se vaše situace mění. Mladí singles mají jiné potřeby než živitelé rodin nebo lidé v druhé polovině života s dětmi již samostatnými. To neznamená, že je vaše stávající smlouva špatná a je nutné ji zrušit.

Je vhodné zvážit, zda neplatíte zbytečně mnoho za pojištění drobností, které se v životě dají snáze ustát, jako je zlomená ruka nebo pár dní v nemocnici. Soustřeďte se na to, co může vás, případně vaši rodinu, doopravdy existenčně ohrozit.

POZOR!

Dříve uzavřené pojištění není nutné rušit, to je zpravidla nevýhodné. Společně se na ně podíváme, a dá-li se nastavit lépe, upravíme je podle vaší aktuální životní situace. Rušení pojistky je krajní řešení, v opodstatněných případech lze smlouvu pouze pozastavit.

Životní pojištění ještě nemáte? Řekneme vám, proč byste o něm měli uvažovat.

Spokojený život může někdy narušit nečekaná událost, která všechno převrátí vzhůru nohama. Abyste nemuseli myslet na všechno, co se může stát, je důležité předejít nepříjemným životním situacím včas. A to i v případě, že vedete poklidný život, bez rizikového povolání.

Při vážnější nemoci nebo úrazu následují měsíce pracovní neschopnosti a v krajním případě trvalá invalidita. Rázem se ocitnete bez příjmů, sociální podpora je minimální, je potřeba více peněz na úpravu bydlení, speciální pomůcky anebo sociální služby. Navíc se chcete soustředit především na zdravotní stav, ne na finanční problémy. Z ničeho nic je těžké udržet si životní standard, na který jste zvyklí. Náklady se často zvýší, zatímco příjmy citelně sníží. Ve finanční tísni se tak snadno ocitnete na několik měsíců i desítky let.

Tomu se dá předejít správně nastaveným životním pojištěním, které nemusí být vůbec drahé a přitom zajistí, že i vážné problémy ustojíme. Dodává nám jistotu, že nezůstanete na holičkách, když se dostanete do nepříjemných situací.

Jak vypadá správně nastavené životní pojištění?

Důležité je pojistit se proti tomu, co vás vážně existenčně ohrožuje, a na částky, které opravdu potřebujete. Pak budete vy, případně vaše rodina, fungovat i v nepříznivé situaci tak, jak jste zvyklí.

Například málokdo ví, že z měsíčního příjmu 23 000 Kč čistého (30 000 Kč hrubého), dostanete nemocenskou jen okolo 14 000 Kč. Invalidní důchod je dokonce ještě o 1 000 Kč nižší. To je propad o téměř 10 tisíc každý měsíc. Jsou-li na vašem příjmu závislé děti i chod domácnosti, musí být výplata z pojištění nastavena tak, aby pokryla náklady na život váš i vaší rodiny po dobu několika let. Dobře nastavené životní pojištění vám může téměř dorovnat původní příjem a jakákoli životní událost tak neohrozí fungování vašeho života.

Dejte nám na sebe kontakt, ozveme se.

Nechte nám na sebe telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, ozveme se vám sami. Zdarma vám poradíme optimální způsob pojištění, který se bude týkat přesně vás.

Pokud zatím nejste pojištěni, navrhneme vám, jak by mělo vaše životní pojištění vypadat. Pokud máte starší smlouvu, pomůžeme vám ji upravit či doplnit podle vaší současné situace.

Sjednáním životního pojištění nemalujete čerta na zeď, naopak díky němu můžete s klidem žít svůj spokojený život bez obav z neočekávaných událostí.