Dobře nastavený život je základ!

Nové životní pojištění, nebo úpravu toho stávajícího vám navrhneme na míru. Zaplatíte tak jen za to, co je pro vás opravdu důležité.

Životní pojištění ještě nemám

Při vážnější nemoci nebo úrazu následují měsíce pracovní neschopnosti a v krajním případě trvalá invalidita. Rázem se ocitnete bez příjmů, sociální podpora je minimální, je potřeba více peněz na úpravu bydlení, speciální pomůcky anebo sociální služby. Navíc se chcete soustředit především na zdravotní stav, ne na finanční problémy. Z ničeho nic je těžké udržet si životní standard, na který jste zvyklí. Náklady se často zvýší, zatímco příjmy citelně sníží. Ve finanční tísni se tak snadno ocitnete na několik měsíců i desítky let.

Tomu se dá předejít správně nastaveným životním pojištěním, které nemusí být vůbec drahé a přitom zajistí, že i vážné problémy ustojíte.

Dříve uzavřené pojištění se nevyplatí rušit

Rušit dříve uzavřené pojištění je zpravidla nevýhodné. Společně se na ně podíváme a dá-li se nastavit lépe, upravíme je podle vaší aktuální životní situace. Rušení pojistky je krajní řešení, v opodstatněných případech lze smlouvu pouze pozastavit.

Chci poradit

Životní pojištění již mám

Pokud chcete, aby vaše pojištění dobře fungovalo a sloužilo svému účelu, je důležité, mít jej správně nastavené. V průběhu života se vaše situace mění. Mladí singles mají jiné potřeby než živitelé rodin nebo lidé v druhé polovině života s dětmi již samostatnými. To neznamená, že je vaše stávající smlouva špatná a je nutné ji zrušit.

Je vhodné zvážit, zda neplatíte zbytečně mnoho za pojištění drobností, které se v životě dají snáze ustát, jako je zlomená ruka nebo pár dní v nemocnici. Soustřeďte se na to, co může vás, případně vaši rodinu, doopravdy existenčně ohrozit.

Nemocenská nebo důchod nestačí
- 10 000 Kč/měsíc a méně

Málokdo ví, že z měsíčního příjmu 23 000 Kč čistého (30 000 Kč hrubého), dostanete nemocenskou jen okolo 14 000 Kč. Invalidní důchod je dokonce ještě o 1 000 Kč nižší. To je propad o téměř 10 tisíc, a to každý měsíc. Dobře nastavené životní pojištění vám může téměř dorovnat původní příjem a jakákoli životní událost tak neohrozí fungování vašeho života.

Nechte si nezávazně poradit jaké pojištění je pro vás nejvhodnější a kolik by vás stálo

Chci poradit

Pokud zatím nejste pojištěni, navrhneme vám, jak by mělo vaše životní pojištění vypadat. Pokud máte starší smlouvu, pomůžeme vám ji upravit či doplnit podle vaší současné situace.