Galerie Kooperativy

Proč galerie

Když jsme se v roce 2012 přestěhovali do naší nové budovy, nechtěli jsme se zavřít před okolím, a proto budova kromě kancelářských prostor nabízí i veřejně přístupná místa určená pro běžné návštěvníky. Ti zde najdou například kavárnu nebo galerii, ve které vystavujeme díla ze své umělecké sbírky nebo pořádáme tematické výstavy.   

Aktuální expozice

STO OBRAZŮ 1918-2018

100 obrazu

23. 10. 2018-29. 3. 2019
Aktuální výstava je prodloužena do 7. 4. 2019.

V letošním roce slavíme sto let trvání naší republiky. K tomuto výročí jsme se rozhodli vytvořit výstavu, kde jediným omezením je datace shodná s oslavami výročí 1918-2018. Vybírat jsme mohli z širokého, především však hlubokého obrazového fondu sbírky Kooperativy.

Naší výstavou chceme připomenout, že republika je tvořena nejen politicky a ekonomicky, ale také uměním, které hraje důležitou roli na vytváření jejího obrazu, na odrazech krásy v každodenním životě.

Během sto let zažila republika mnohá radostná ale i krušná období. Euforii z jejího vzniku brzy vystřídala ekonomická krize, rozmach zastavila nacistická okupace, vítězství nad fašismem zakalila železná opona.

Výtvarné umění vždy bylo součástí života, nastavovalo zrcadlo doby, odráželo život jednotlivce i společnosti, a hlavně vyvažovalo národní i lidské tragédie krásou a harmonií. Samo umění prošlo různými – ismy, inspirovalo se ve světě, ale zůstávalo české, svébytné a kvalitní.

Na výstavě představíme obrazy českých malířů ze sbírky Kooperativy vzniklé v letech 1918-2018. Uvidíte zde díla Emila Filly, Antonína Procházky, Václava Špály, Otakara Nejedlého, Otakara Kubína, Jana Baucha, Maxe Švabinského, Otakara Mrkvičky, Františka Kupky, Ludvíka Kuby, Toyen, Josefa Čapka, Josefa Šímy, Františka Jiroudka, Josefa Jíry, Josefa Lieslera, Kamila Lhotáka, Ivana Exnera, Jaromíra Rybáka a mnoha dalších. Sto obrazů různých žánrů, témat, obrazů burcujících, dokumentujících, zachycujících krásu okamžiku, doby a myšlenek.

K této výstavě vydáváme krásnou publikaci obohacenou zajímavými texty.

Knihu si můžete zakoupit OD POLOVINY LISTOPADU 2019 u těchto prodejců:

www.iumeni.cz

www.kavkaartbooks.com

www.svumanes.cz

www.galeriekodl.cz

www.academia.cz

Poslední výstavu Galerie Kooperativy F. KAVÁNA – DÍLO navštívilo celkem 7 972 milovníků výtvarného umění. Věříme, že i tato výstava bude mít vysokou návštěvnost.

Od 23. 4. pro vás připravujeme výstavu GENERACE, která přinese zhuštěný přehledový pohled na jednotlivé časové úseky, generačního hnutí a na přibližně 150 exponátech představí osnovné osobnosti typu Antonína Slavíčka, Jana Štursy, Emila Filly, Otto Gutfreunda či Toyen. Současný výtvarně velmi různorodý projev představí obsahově i formálně značně odlišné osobnosti současných členů Spolku výtvarných umělců Mánes.

Jak se do galerie dostanete

Galerii najdete ve třetím patře budovy Kooperativy v ulici Pobřežní 665/21 na Praze 8. Vystoupit lze na stanici Karlínské náměstí (tram č. 3 a 8), odkud je to do budovy 100 metrů. Do galerie se dostanete po schodech nebo výtahem ze vstupního foyer.

Vstup je zdarma a otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

O víkendech, před vstupem do galerie se, prosím, přihlaste na recepci v přízemí, kde dostanete "galerijní kartu" pro vstup.

Prohlídku si můžete ve všední den zpestřit šálkem dobré kávy a sladkostí v kavárně, která s galerií sousedí. Kavárna je otevřena v pondělí - čtvrtek od 8 - 17 hod a v pátek od 8 - 16 hod.

Chystáme pro vás

Připravujeme pro vás výstavu k 100. výročí vzniku ČSR pod názvem STO OBRAZŮ 1918-2018 v termínu 23.10. 2018-29.3.2019.  Naší výstavou chceme připomenout, že republika je tvořena nejen politicky a ekonomicky, ale také uměním, které hraje důležitou roli na vytváření jejího obrazu, na odrazech krásy v každodenním životě. Máte se na co těšit.

Nahlédněte na vybraná díla naší galerie

Galerie Kooperativy