Galerie Kooperativy

Upozornění

Od 20. 4. - 31. 10. 2017, si můžete prohlédnout expozici výstavy se sbírky Kooperativy – ZÁTIŠÍ. Do té doby je galerie bohužel z důvodů instalace nový výstavy uzavřena,

Proč galerie

Když jsme se v roce 2012 přestěhovali do naší nové budovy, nechtěli jsme se zavřít před okolím, a proto budova kromě kancelářských prostor nabízí i veřejně přístupná místa určená pro běžné návštěvníky. Ti zde najdou například kavárnu nebo galerii, ve které vystavujeme díla ze své umělecké sbírky nebo pořádáme tematické výstavy.   

Aktuální expozice

Od 11. 11. 2016 - 31. 3. 2017, si můžete prohlédnout expozici výstavy se sbírky Kooperativy - GRAFICKÝ KABINET A KOMORNÍ PLASTIKA. 

Kresba a linka zůstávají po tisíciletí neměnné. Každý opravdový umělec, malíř, grafik, sochař bez lineatury – kresby nic nezmůže a není schopen vytvořit skutečné umění. Bohatství grafického a sochařského kabinetu ze sbírky Kooperativy jsou dokladem a bohatstvím, které ukazuje tyto myšlenky.

Výstava Grafický kabinet a komorní plastika ze sbírky Kooperativy dokládá krásu kresby a komorní plastiky z bohatého fondu sbírky Kooperativy. Na této výstavě budou zastoupena díla slavných autorů, jako jsou Mikoláš Aleš, Josef Mánes, Alfons Mucha, Max Švabinský, František Šimon, Vojtěch Preissig, František Kupka, Emil Filla, Antonín Procházka, František Tichý, Ladislav Čepelák, Jiří Kolář, Josef Myslbek, Josef Mařatka, František Bílek, Otakar Kubín, Otto Gutfreund, Stanislav Sucharda, Jan Štursa, Jan Kodet, Josef Klimeš, Ladislav Janouch. Díky těmto jménům výstava představuje tu nejvyšší krásu nebarevného, „černobílého“ světa.

Jak se do galerie dostanete

Galerii najdete ve třetím patře budovy Kooperativy v ulici Pobřežní 665/21 na Praze 8. Vystoupit lze na stanici Karlínské náměstí (tram č. 3 a 8), odkud je to do budovy 100 metrů. Do galerie se dostanete po schodech nebo výtahem ze vstupního foyer.

Vstup je zdarma a otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

Před vstupem do galerie se, prosím, přihlaste na recepci v přízemí, kde dostanete "galerijní kartu" pro vstup.

Prohlídku si můžete ve všední den zpestřit šálkem dobré kávy a sladkostí v kavárně, která s galerií sousedí. Kavárna je otevřena v pondělí - čtvrtek od 8 - 17 hod a v pátek od 8 - 16 hod.

Chystáme pro vás

Na jaro 2017 připravujeme výstavu Zátiší ze sbírky Kooperativy a na podzim krásné skleněné plastiky Jaromíra Rybáka. 

Nahlédněte na vybraná díla naší galerie

Galerie Kooperativy

Abychom vám mohli nabízet služby, které co nejlépe vyhovují právě vám, využívají tyto stránky cookies. Jejich návštěvou s používáním souhlasíte.