Galerie Kooperativy

Upozornění

Prodloužili jsme pro Vás výstavu Zátiší do 3. 11. 2017.

Od 4.11. do 19. 11. bude galerie uzavřena z důvodu instalace nové výstavy. 

Proč galerie

Když jsme se v roce 2012 přestěhovali do naší nové budovy, nechtěli jsme se zavřít před okolím, a proto budova kromě kancelářských prostor nabízí i veřejně přístupná místa určená pro běžné návštěvníky. Ti zde najdou například kavárnu nebo galerii, ve které vystavujeme díla ze své umělecké sbírky nebo pořádáme tematické výstavy.   

Aktuální expozice

Od 20. 4. - 31. 10. 2017, si můžete prohlédnout expozici výstavy se sbírky Kooperativy – ZÁTIŠÍ.

Zátiší – svébytné téma malířství je staré jako lidstvo samo a vždy vyvolávalo zájem a pozornost malířů. Pro antické umění bylo zátiší velice oblíbeným tématem pro zobrazování nejrůznějších předmětů a symboliku vztahu mezi nimi. Byl to žánr, na kterém mohl starověký mistr přímo demonstrovat míru svého iluzivního umění. V dobách antiky byla iluze třetího rozměru tou nejvyšší metou v malířství. Renesance tyto myšlenky ještě rozvinula a zazářila v době humanismu a svou dokonalost dovršila v období baroka. V barokní periodě došlo k nejvypjatějším výkonům v tomto více než oblíbeném žánru. V 19. století zájem o zátiší nepolevil a mnoho klasických malířů akademismu, romantiků a později novátorských impresionistů drželo toto téma na nejvyšším stupni malířské kvality. Do zvláštních výšin a poloh vynesli zátiší Braque a Picasso a poskytli tak mnoho inspirací jak světovým, tak i českým moderním malířům. Zátiší je fenomén, který nás provází přes všechny epochy a způsoby myšlení a bude tomu i nadále.

Na výstavě ZÁTIŠÍ ZE SBÍRKY KOOPERATIVY představujeme díla českých umělců od 18. století po současnost. Uvidíte zde např. díla Jana Kašpara Hirschely, Josefa Matěje Navrátila, Jana Slavíčka, Otakara Kubína, Ludvíka Kuby, Václava Špály, Václava Rabase, Josefa Lieslera, Emila Filly a Václava Hejny, která potvrzují velikost a krásu českého výtvarného umění.

Jak se do galerie dostanete

Galerii najdete ve třetím patře budovy Kooperativy v ulici Pobřežní 665/21 na Praze 8. Vystoupit lze na stanici Karlínské náměstí (tram č. 3 a 8), odkud je to do budovy 100 metrů. Do galerie se dostanete po schodech nebo výtahem ze vstupního foyer.

Vstup je zdarma a otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

O víkendech, před vstupem do galerie se, prosím, přihlaste na recepci v přízemí, kde dostanete "galerijní kartu" pro vstup.

Prohlídku si můžete ve všední den zpestřit šálkem dobré kávy a sladkostí v kavárně, která s galerií sousedí. Kavárna je otevřena v pondělí - čtvrtek od 8 - 17 hod a v pátek od 8 - 16 hod. 

Chystáme pro vás

V listopadu připravujeme výstavu akademického malíře Jaromíra Rybáka. Jeho díla nás provedou ukázkou moderní skleněné plastiky, plnou oslňující nádhery světelných a barevných efektů skla, s kterými velkoryse pracuje.  

Nahlédněte na vybraná díla naší galerie

Galerie Kooperativy

Abychom vám mohli nabízet služby, které co nejlépe vyhovují právě vám, využívají tyto stránky cookies. Jejich návštěvou s používáním souhlasíte.