Lukáš

Lukáš Dalibor – manažer externí obchodní skupiny na Agentuře východní Čechy

Jak začala tvoje kariéra v Podnikatelské vizi?
Kooperativa byla původně pouze strategickým partnerem při mé činnosti v obchodní síti České spořitelny, a.s. Přiznám se, že původně jako vedlejší činnost při zaměstnání v období, kdy hypoteční úvěry byly, jak se říká, „v kurzu“. Postupně, pomalu, nicméně úspěšně se mi práce pro Kooperativu zalíbila natolik, že jsem z vedlejší činnosti udělal tu hlavní a stal se obchodníkem Podnikatelské vize v Kooperativě. To neznamená, že bych zanevřel na hypotéky a penzijní připojištění. Stále jsou součástí mého portfolia a snažím se toto zařadit do běžné práce také mých kolegů. A jak se z obchodníka úvěráře stane manažer externí obchodní skupiny? Nabídka ředitele oblasti, která mě zaujala natolik, že jsem vybudoval postupně funkční tým s partnerskou kanceláří.

Měl jsi dříve zkušenosti s Kooperativou?
Samozřejmě, jako klient. A to spokojený klient.

Odkud jsi začal v Podnikatelské vizi?
S vizí manažerské práce je velmi důležité budovat svůj pojistný kmen a stále být obchodníkem. Čím více roste tým, který pracuje na svých klientech, tím více se pak může vedoucí věnovat manažerské práci. Každý manažer bude vždy i obchodníkem.

Kolik lidí máš v týmu?
Mým cílem je mít tým výkonných obchodníků, kteří si vydělají. V tuto chvíli jich mám 11, optimální počet by byl určitě vyšší, tak 17 obchodníků s pořádným výkonem.

Jak motivujete lidi týmu?
Je fajn, že existuje několik motivačních soutěží, jak centrálních, tak agenturních. Já se zaměřuji hlavně na to, ať kolegové v mém týmu cítí, že na to nejsou sami a mají podporu. Myslím si, že mojí úlohou je i hlídat dobrou náladu a chuť jít bojovat.