Vážení klienti, z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19 a naší dobrovolné pomoci hygienickým stanicím při trasování kontaktů jsme omezili
provozní dobu naší infolinky. Jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Tisková zpráva

Rodina je pro české táty priorita. Měsíčně za ni vydají do 30 000 korun, záložní plán pro výpadek příjmu však nemají

29.5.2018

Praha 29. května 2018

Českým tátům v životě nejvíce záleží na nejbližší rodině. Tvrdí to devět z deseti českých otců v průzkumu Pojišťovny České spořitelny realizovaném agenturou Ipsos. Drtivá většina (85 %) českých otců za rodinu měsíčně vydá do 30 000 korun, pouze čtvrtině dotazovaných však tato částka postačuje. Téměř každý druhý táta nemá pro případ výpadku příjmu žádný záložní plán, jen třetina má sjednané životní pojištění.

 

Mít záložní plán, díky kterému bude v případě vážných životních situací o rodinu postaráno, by mělo být prioritou každého otce, který rodinu živí,“ říká Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. Jednou z možností zabezpečení výpadku příjmu pro případy, jako jsou vážné nemoci, úrazy a jejich trvalé následky, invalidita nebo dokonce úmrtí, je sjednání životního pojištění a jeho správné nastavení s důrazem na vážná rizika. „Průměrný český tatínek u nás zaplatí za optimálně nastavenou pojistku přibližně 1 500 korun měsíčně. Když si tedy například dá o jedno pivo denně méně, nejen že pomůže svému zdraví, ale získá také životní jistotu, klidný spánek a jistotu pro svou rodinu,“ shrnuje Procházka.

 

  • Vedle rodiny (91 %) je pro české otce důležité také vlastní zdraví (55 %) a osobní štěstí (37 %).
  • Pouze 4 % tátů považují za klíčové shromažďovat majetek, ještě méně z nich pak dává na vrchní příčky žebříčku hodnot svou kariéru (3 %).
  • Pro zajištění pohodlného života své rodiny by nejčastěji potřebovali zhruba o 10 000 korun více.
  • Zatímco jen necelá třetina mužů si na sobě samém nejvíce cení právě umění být dobrým rodičem (30 %), pro jejich manželky je tato schopnost u muže naprosto zásadní.
  • Muži (80 %) svorně tvrdí, že svou rodinu zcela nebo z větší části živí, a ženy to potvrzují (78 %).
  • V pětině českých rodin rozhoduje o financích žena, a to přestože do něj více peněz přináší muž.