Vážení klienti, omlouváme se za možné výpadky webu v průběhu 19. 12. až 20. 12. z důvodu rozsáhlých úprav webových stránek.

x
Tisková zpráva

ČNB udělila souhlas s fúzí pojišťoven Kooperativa a PČS

31.10.2018

Dne 16. 8. 2018 schválila valná hromada PČS změnu akcionářské struktury a pojišťovna Kooperativa se k tomuto datu stala 100% vlastníkem Pojišťovny České spořitelny.

„Zároveň jsme požádali ČNB o udělení souhlasu s fúzí obou pojišťoven. Souhlas jsme od ČNB obdrželi v pátek, 26. 10. 2018. Propojení obou společností tak již nic nebrání. Bude pokračovat podle naplánovaného harmonogramu a od 1. 1. 2019 zůstane na pojistném trhu pouze jméno pojišťovny Kooperativa, “ doplňuje Martin Diviš, generální ředitel pojišťovny Kooperativa.

Pojišťovna České spořitelny a pojišťovna Kooperativa společně fungují více než deset let pod hlavičkou evropské skupiny Vienna Insurance Group. Jejich sloučení je tak logickým krokem Klienti Pojišťovny České spořitelny se automaticky stanou klienty Kooperativy, nemusí v tomto směru činit žádné kroky. Všechny uzavřené pojistné smlouvy včetně pojistných podmínek zůstávají platné a beze změny.