Vážení klienti, omlouváme se za možné výpadky webu v průběhu 19. 12. až 20. 12. z důvodu rozsáhlých úprav webových stránek.

x
Tisková zpráva

Exkluzivní kniha mapuje tvorbu Františka Kavána

21.9.2018

Od konce letošního dubna mají milovníci výtvarného umění možnost shlédnout v Galerii Kooperativy výstavu předního českého krajináře Františka Kavána. Expozice FRANTIŠEK KAVÁN, český rok v krajinách, která končí již 30. 9. 2018, představuje průřez jeho tvorbou a jedná se o nejrozsáhlejší výstavu jeho děl od roku 1941. Současně s přípravou výstavy vznikala také reprezentativní kniha, která mapuje dílo Františka Kavána. Slavnostní křest knihy nazvané FRANTIŠEK KAVÁN - DÍLO, proběhne v pondělí, 24. 9., v Galerii Kooperativy. Kniha vznikla za podpory Nadace Kooperativy a Spolku výtvarných umělců Mánes.

Jedná se o nejrozsáhlejší publikaci o výtvarném díle akademického malíře Františka Kavána, která přináší celistvý pohled na jedinečný výtvarný odkaz jednoho ze zakladatelů české realistické krajinomalby. Kniha obsahuje průvodní text PhDr. Michaela Zachaře doplněný o další významné statě a citace, celostránkové barevné reprodukce včetně řady působivých detailů a též katalog umělcova díla. Ten tvoří více než třetinu knihy a obnáší 1738 děl. Mnohá z nich byla po celá desetiletí nezvěstná a veřejnost je tak má možnost vidět vůbec poprvé, a to buď přímo ve výstavě, nebo alespoň v publikaci. Nejvýznamnější z nich jsou například obrazy Bude ještě padat sníh, U svatého ducha v Dobrušce nebo Partie z Chvalína u Roudnice.

Kvalita a rozsah knihy z ní činí jedinečné svědectví o umělecké velikosti Františka Kavána, jehož obliba trvá již po celé generace. Důležitou součástí knihy jsou také dokumentární fotografie z umělcova života získané z veřejných i soukromých zdrojů. Kniha je významným a příspěvkem do nabídky publikací o výtvarném umění.

 

  • FRANTIŠEK KAVÁN - DÍLO
  • Rozsah: 544 stran
  • Vazba: šitá V8
  • Barevný tisk na křídu mat 170 gr.
  • Formát: 237x300 mm
  • Prodejní cena: 2 200 Kč vč. DPH

Výstava Františka Kavána je v Galerii Kooperativy návštěvníkům zdarma přístupná ještě do 30. 9. 2018, od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin.