Tisková zpráva

Klienti Kooperativě po víkendové vichřici nahlásili už přes 2400 škod

30.10.2017

Po víkendové vichřici nám prozatím klienti nahlásili přes 2340 pojistných událostí za cca 90 milionů Kč. Nejvíce škod hlásili ze Středočeského (564 případů), Ústeckého (337 případů) a Jihomoravského kraje (197 škod). Ale hlášení přicházejí z celé ČR a očekáváme, že nám je klienti budou hlásit i v průběhu týdne. Celkové škody pak pravděpodobně budou oproti údajům z dnešního dne několikanásobně větší.

Technici Kooperativy již v průběhu dnešního odpoledne prohlédnou první škody. V rámci prohlídky pak mohou klienti požádat technika o výplatu zálohy na pojistné plnění, která může být až 50 % z předpokládaného pojistného plnění. Tuto zálohu klienti obdrží do několika dnů, aby mohli začít opravovat poškozený majetek. Po ukončení likvidace pojistné události jim pouze doplatíme zbytek pojistného plnění. 

Posílen byl i tým operátorů na Call Centru, takže by klienti neměli mít problém s telefonickým nahlášením škody. Nicméně, doporučujeme jim využít i další možnosti, jako je nahlášení škody on-line na internetových stránkách Kooperativy nebo přímo na naší pobočce.