Tisková zpráva

Kooperativa dominovala anketě Pojišťovna roku AČPM

12.5.2017

Včera, 11. května 2017 vyhlásila Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) výsledky již 17. ročníku ankety Pojišťovna roku. Nejúspěšnější pojišťovnou se stala Kooperativa, která zvítězila v kategoriích Pojištění občanů, Pojištění průmyslu a podnikatelů i Životní pojištění. Druhou příčku pak obsadila v kategorii Autopojištění hned za dceřinou Českou podnikatelskou pojišťovnou. 

"Zejména u pojištění velkých průmyslových majetků je spolupráce makléřů a pojišťoven nezastupitelná. Jsem velmi rád, že jsme v ní úspěšní a odráží se to i ve výsledcích této ankety. Toho bychom nemohli dosáhnout bez profesionálního přístupu všech našich kolegů, a to nejen z obchodu, ale také z underwritingu a risk managementu, správy smluv a zejména bez vstřícné a rychlé práce našich likvidátorů. Těm všem patří mé poděkování," ocenil výsledky ankety Martin Diviš, předseda představenstva a generální ředitel pojišťovny Kooperativa. 

Výborné postavení pojišťoven VIG ČR mezi pojišťovacími makléři potvrdily také výsledky České podnikatelské pojišťovny, která zvítězila v kategorii Autopojištění a druhé místo obsadila v kategoriích Pojištění průmyslu a podnikatelů, Pojištění občanů a třetí místo v kategorii Životní pojištění. Kooperativa a ČPP tak ve všech čtyřech hlavních kategoriích dosáhly pódiového umístění. Páté místo pak patřilo Pojišťovně České spořitelny v kategorii Životní pojištění.  

O výsledcích ankety Pojišťovna roku svými hlasy rozhodují makléři, tedy odborníci na pojištění, kteří jsou s produkty pojišťoven v dennodenním styku. Proto nejlépe dokážou ocenit nejen kvalitu produktů, ale i doprovodných služeb, které pojišťovny nabízejí koncovým klientům, ale i obchodním partnerům.