Tisková zpráva

Kooperativa obhájila druhé místo v žebříčku Českých 100 nejlepších

27.11.2017

Také v letošním roce se pojišťovna Kooperativa zařadila mezi nejlepší firmy v České republice. Potvrdili to výsledky soutěže Českých 100 nejlepších, kde jí patří druhé místo za vítěznou Škodu Auto. Zároveň se stala nejúspěšnější finanční institucí. Kooperativa tak obhájila pozici z loňského roku. V roce 2015 byla třetí. Ocenění 24. listopadu předal Martinu Divišovi ve Španělském sále Pražského hradu ministr financí Ivan Pilný.    

Soutěž má za cíl zviditelnit a ocenit české firmy v co nejširším záběru ekonomických aktivit. Jediným měřítkem je četnost nominací.

Systém vyhodnocení a stanovení pořadí „ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH” využívá konkrétní znalosti širokého okruhu vybraných odborníků. Nominace by proto měly vycházet z osobních znalostí, zážitků, či zkušeností z období posledních dvanácti měsíců, získaných jak při profesionální činnosti, tak i ze soukromých kontaktů s nejrůznějšími hospodářskými subjekty. Navržený podnik musí platit v Česku daně, mít nejméně 20 zaměstnanců a vykázat roční obrat minimálně 30 milionů korun.