Tisková zpráva

Kooperativa připravila na Proseku dopravně bezpečnostní akci pro děti i dospělé

15.9.2017

Děti i dospělí si v pondělí, 18. 9. 2017 mohou vyzkoušet své znalosti dopravních předpisů, seznámit se se zásadami při poskytování první pomoci, osvěžit si zásady bezpečné jízdy na kole, používání reflexních prvků nebo se pobavit při biketrialové show Martina Šimůnka a odnést si autogram Filipa Mareše a Martina Hlouška. Pojišťovna Kooperativa totiž na pondělí připravila akci „JSME VAŠI SOUSEDÉ“ plnou dopravně bezpečnostních disciplín, atrakcí a soutěží, která proběhne na prostranství před budovou Prosek Point, Prosecká 855/68 v Praze 9. V budově Prosek Point totiž nově sídlí ředitelství Agentury střední Čechy pojišťovny Kooperativa.

„Do budovy Prosek Point jsme se přestěhovali o prázdninách a napadlo nás pozvat k nám naše nové sousedy a zpříjemnit jim začátek nového školního roku takovouto akcí. Zároveň věříme, že se nám podaří děti upozornit na nebezpečí, které s návratem do školy přichází. Ze statistik dobře víme, že právě v období krátce po prázdninách jsou děti ještě dost nepozorné a každoročně zaznamenáváme nárůst počtu úrazů dětí,“ vysvětluje podnět pro pořádání akce Roman Leština, „A samozřejmě chceme našemu okolí ukázat, kde naši agenturu nově najdou,“ doplňuje ředitel Agentury střední Čechy.  

Pro děti i dospělé bude připraveno dvanáct stanovišť, kde se dozvědí, jak se jako chodec nebo cyklista bezpečně pohybovat v dopravním prostředí, jak je důležité používání reflexních prvků nebo co patří do povinné výbavy na kolo. Dozvědí se také, jak si správně vybírat přilbu na kolo a jak si ji správně upevnit. Pro rodiče je pak připravena ukázka poutání v autě, instalace bezpečnostních autosedaček, instruktáž, jak správně zvolit pozici řidiče za volantem nebo jak nastavit hlavovou opěrku a výšku bezpečnostních pásů. Vyzkoušet si také mohou simulátor nárazu nebo tzv. "alko" brýle, které simulují vnímání člověka nejen pod vlivem alkoholu, ale například i drog, či těžké únavy. Zvídavé dotazy ohledně problematiky bezpečné jízdy pak bude na místě zodpovídat Miroslav klásek, profesionální instruktor bezpečné jízdy.

„Jedná se o první z řady podobných akcí, ve kterých bychom se chtěli zaměřit na prevenci. S Autodromem Česká Lípa dlouhodobě spolupracujeme, proto rádi využijeme jejich zkušeností pro vzdělávání motoristické i laické veřejnosti. Věřím, že i další projekty, které připravujeme, přispějí ke zvýšení bezpečnosti na našich silnicích,“ říká Gabriela Hlásková, specialistka na dopravní bezpečnost v pojišťovně Kooperativa.      

Partnery dopravně bezpečnostní akce na Proseku jsou kromě Kooperativy také Autodrom Česká Lípa, Global Assistance, Tým silniční bezpečnosti nebo Autoklub České republiky.