Vážení klienti, omlouváme se za možné výpadky webu v průběhu 19. 12. až 20. 12. z důvodu rozsáhlých úprav webových stránek.

x
Tisková zpráva

Kooperativa rozsvítí svou centrálu v rámci SIGNAL festivalu

8.10.2018

Šestý ročník festivalu světla SIGNAL, který již neodmyslitelně patří k podzimu, rozsvítí v Praze od 11. do 14. října vybrané kostely, náměstí, paláce, kaple, sady i konkrétní místo řeky Vltavy. 22 uměleckých instalací českých i zahraničních umělců bude rozmístěno v celkem 6 městských částech Prahy. Festival každoročně zapojuje do svého programu také partnery. Dbá na to, aby se značky staly přirozenou součástí festivalu, proto k jejich zviditelnění přistupuje individuálně a prezentaci tvoří takřka na míru.

Hlavním partnerem je letos poprvé pojišťovna Kooperativa, jejíž karlínská Centrála hraje hlavní roli světelné instalace Wave od českého studia Hyperbinary. Centrála Kooperativy získala v roce 2011 ocenění MIPIM Awards v kategorii nejlepší kancelářská budova světa. Hyperbinary oživí fasádu budovy světelnou instalací tvořenou sto dvaceti programovatelnými LED tyčemi, které prozkoumávají fyzikální jev vlnění a jeho formy.

O SIGNAL festivalu

Světelný festival SIGNAL je největší kulturní událost v České republice, která díky jedinečnému propojení umění, městského prostoru a moderních technologií za svou pětiletou existenci přilákala do kulis Prahy více než 1, 5 milionu diváků. Festival v sobě spojuje jedinečným způsobem vizuálně atraktivní díla s náročnými instalacemi mezinárodní kvality. Svou koncepcí tak oslovuje jak širokou, tak odbornou veřejnost. Díky podpoře nových uměleckých děl je SIGNAL festival respektovanou platformou i v mezinárodním měřítku a vyhledávaným místem pro seznámení se s nejnovějšími projekty oboru. Financování festivalu tvoří podpora dotačních programů, zejména Magistrátu hl. města Prahy, Ministerstva kultury a zapojených městských částí, dále partnerství s komerčními subjekty a výnosy z vedlejší činnosti festivalu.

Za uplynulých pět ročníků se stal SIGNAL festival významným hybatelem kulturního dění v České republice. Z celkového počtu 120 instalací bylo 80 vytvořeno právě na míru SIGNAL festivalu, autory 29 z nich jsou čeští umělci. SIGNAL tak patří k nejvýraznějším producentům nového umění u nás. Na předchozích ročnících měli lidé šanci obdivovat umění tvůrců z více než 22 zemí světa, právem je tudíž SIGNAL považován za festival mezinárodní.