Tisková zpráva

Likvidátoři Kooperativy již ukončili 63 % škod po vichřici Sabine

9.3.2020

Na přelomu první a druhé únorové dekády zasáhla Českou republiku vichřice Sabine, čtrnáct dní poté ji následovala vichřice Julie. Jen klientům pojišťovny Kooperativa tyto dvě vichřice způsobily 7213 škod za celkem 226,2 milionu Kč. Většinou se jedná o škody na nemovitostech, poškozené střechy a přístřešky, pergoly nebo zahradní domky, a to od vichřice nebo od padajících stromů, evidujeme i 290 poškozených automobilů.

 

K dnešnímu poledni dokázali likvidátoři Kooperativy z vichřice Sabine ukončit již přes 3750 škod, tedy 63 %, a klientům vyplatili téměř 55 milionů Kč. Celkem pak Kooperativa po vichřici Sabine eviduje 5938 škod s celkovou výší 184 milionů Kč.

Před týdnem pak ČR zasáhla další vichřice, Julie, která naštěstí způsobila podstatně menší škody. V souvislosti s vichřicí Julie nám klienti doposud nahlásili 1275 škod za 45,5 milionu Kč. I z Julie již likvidátoři ukončili 564 škod, tedy cca 44 % z nahlášených, a klientům vyplatili 6,2 milionu Kč.

Aby Kooperativa co nejrychleji zvládla obě kalamity, neomezovalo se nasazení likvidátorů jen na pracovní dny, ale řešení škod probíhalo i o víkendech, kdy se likvidátorům podařilo vyřídit 13 % z celkově ukončených škod.    

Pokud porovnáme živelné škody v letošním roce s rokem 2019, pak začátek letošního roku je výrazně horší. Oproti minulému roku totiž Kooperativa eviduje o 136 % více živelných škod. A pokud porovnáme jejich výši, letošní rok je horší o celých 234 %.