Tisková zpráva

Řád Vavřínu pro generálního ředitele Kooperativy Martina Diviše

9.11.2017

Celkem 14 osobností se stalo novými laureáty Řádu Vavřínu, kterým podnikatelé vyjadřují uznání a respekt významným osobnostem a podnikatelským subjektům za jejich práci. Mezi oceněné patřil i generální ředitel Kooperativy Martin Diviš, kterého podnikatelé v paláci Žofín ocenili za významné manažerské úspěchy. „Především chci poděkovat za udělení tohoto významného ocenění – vnímám ho jako ocenění pro celou naši firmu. Pro mě je velká čest postavit se po bok laureátů jako jsou Cyril Höschl, Věra Čáslavská, Dana Drábová, Zdeněk Pelc nebo Jiří Bartoška. Významných osobností, umělců, sportovců či podnikatelů, kteří toho spoustu udělali pro tuhle zemi. Mají určitě mnoho společného nejen v tom, že Českou republiku mají rádi a skvěle ji reprezentují i v zahraničí, ale i v tom, že své práci - ať už je jakákoli - zasvětili svůj život, prokázali nesmírné odhodlání i pracovitost a zcela po právu jsou to lidé, kteří jsou pro ostatní inspirací i vzorem,“ uvedl M. Diviš.

 „Podmínky pro podnikání nejsou v naší zemi bohužel v mnoha ohledech ideální. O to více mě těší, kolik skvělých příběhů a úspěšných lidí Česká republika má,“ poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý před 400 hosty z řad podnikatelů, manažerů firem, představitelů státní správy a osobností veřejného života.

Řád Vavřínu udělovaný Hospodářskou komorou zohledňuje celoživotní dílo, společenský dopad i třeba mezinárodní přesah. Řád je udělován také osobnostem, které hrdě reprezentují a významně podporují zemi, či osobnostem, jež vytváří nadčasové hodnoty. Mezi laureáty tohoto ocenění letos najdete třeba Lucii Bílou, šéfa ČEZ Daiela Beneše či publicistu Jefima Fištejna.