Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.

Dočasné omezení provozu infolinky

Vážení klienti. S ohledem na vládní opatření proti šíření nemoci Covid-19 a naši dobrovolnou pomoc hygienickým stanicím při trasování kontaktů, došlo k dočasnému omezení provozu infolinky. Obracejte se na nás prosím pouze v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Zaměstnanci

Zaměstnanci Kooperativy pomáhají

Mezi prvními projekty, které jsme v rámci společenské odpovědnosti spustili, byly dny firemního dobrovolnictví Den pro lepší život a adventní charitativní projekt Strom pro lepší život. Oba tyto celorepublikové projekty mají za cíl podpořit neziskové organizace v jejich aktivitách a dát jim impuls k tomu je dále rozvíjet. Abychom nezapomněli na naše zaměstnance, vytvořili jsme pro ně a pro jejich blízké Fond pro lepší život. To, že mají tyto projekty důležitý společenský význam, se nám potvrdilo obdržením zlatého certifikátu TOP odpovědná firma ve firemním dobrovolnictví za rok 2018 udělovaným platformou Byznys pro společnost.

Den pro lepší život

Den pro lepší život je projektem firemního dobrovolnictví, který byl spuštěn v roce 2009. Za jedenáct let jeho fungování dokázali naši dobrovolníci odpracovat celkem 60 888 hodin a pomoci tak bezpočtu neziskových organizací. V roce 2019 počet dobrovolníků překročil tisícovku, což znamená, že se zapojila čtvrtina Kooperativy. Naše dobrovolnická pomoc ovšem nespočívá jen v manuální práci, ale čím dál více se snažíme zapojovat zaměstnance Kooperativy i do pomoci odborné ať už je to osobní rozvoj, marketing nebo asistence hendikepovaným.

 

Strom pro lepší život

Strom pro lepší život už od roku 2010 rozzařuje oči klientům neziskových organizací. Každý rok umisťujeme na 15 míst po celé České republice strom s přáníčky, která mají zaměstnanci možnost v předvánočním čase splnit a osobně předat. Není to tedy jen o nakupování dárků, ale i o společných setkáních a porozumění. Za 10 let projektu se nám podařilo splnit 4225 přání v celkové hodnotě 3 772 775 Kč.

Pro lepší život

Na začátku projektu Pro lepší život byl příběh jedné kolegyně, která potřebovala pro svého hendikepovaného syna elektrický invalidní vozík. Ve velice krátkém čase se mezi zaměstnanci vybraly potřebné finance a k nim ještě něco navíc. Díky příspěvkům zaměstnanců a Nadace Kooperativy se nám jej daří udržovat dodnes. Nyní je otevřený všem zaměstnancům a jejich blízkým, kteří se ocitli v nelehké životní situaci. Od jeho vzniku v roce 2016 se z fondu vyplatilo celkem 755 000 Kč.