Zaměstnanci

Zaměstnanci Kooperativy pomáhají

Mezi prvními projekty, které jsme v rámci společenské odpovědnosti spustili, byly dny firemního dobrovolnictví Den pro lepší život a adventní charitativní projekt Strom pro lepší život. Oba tyto celorepublikové projekty mají za cíl podpořit neziskové organizace v jejich aktivitách a dát jim impuls k tomu je dále rozvíjet. Abychom nezapomněli na zaměstnance Kooperativy, vytvořili jsme pro ně a pro jejich blízké Fond pro lepší život. To, že mají tyto projekty důležitý společenský význam, se nám potvrdilo obdržením zlatého certifikátu TOP odpovědná firma ve firemním dobrovolnictví za rok 2018 udělovaným platformou Byznys pro společnost.

Den pro lepší život

Den pro lepší život je projektem firemního dobrovolnictví, který byl spuštěn v roce 2009. Za dvanáct let jeho fungování dokázali naši dobrovolníci odpracovat celkem 62 824 hodin a pomoci tak bezpočtu neziskových organizací. Naše dobrovolnická pomoc ovšem nespočívá jen v manuální práci, ale čím dál více se snažíme zapojovat zaměstnance Kooperativy i do pomoci odborné ať už je to osobní rozvoj, marketing nebo asistence hendikepovaným.

 

Strom pro lepší život

Strom pro lepší život už od roku 2010 rozzařuje oči klientům neziskových organizací. Každý rok umisťujeme na 15 míst po celé České republice strom s přáníčky, která mají zaměstnanci možnost v předvánočním čase splnit a osobně předat. Není to tedy jen o nakupování dárků, ale i o společných setkáních a porozumění. Za 11 let projektu se nám podařilo splnit přání v celkové hodnotě 4 213 839 Kč.

Fond pro lepší život

Na začátku projektu Pro lepší život byl příběh jedné kolegyně, která potřebovala pro svého hendikepovaného syna elektrický invalidní vozík. Ve velice krátkém čase se mezi zaměstnanci vybraly potřebné finance a k nim ještě něco navíc. Díky příspěvkům zaměstnanců a Nadace Kooperativy se nám jej daří udržovat dodnes. Nyní je otevřený všem zaměstnancům a jejich blízkým, kteří se ocitli v nelehké životní situaci. Od jeho vzniku v roce 2016 až do konce roku 2020 jsme z fondu podpořili zaměstnance a jejich blízké částkou 875 542 Kč.