Vážení klienti, omlouváme se za možné výpadky webu v průběhu 19. 12. až 20. 12. z důvodu rozsáhlých úprav webových stránek.

x

Zaměstnanci pomáhají

V rámci Dne pro lepší život pomáhají zaměstnanci v neziskových organizacích.

Za projekt „Den pro lepší život“ získala Kooperativa první místo v kategorii „Nejangažovanější zaměstnanci“ v soutěži TOP odpovědná firma 2011, pořádané platformou Business pro společnost. Každý zaměstnanec Kooperativy může věnovat jeden svůj pracovní den pomoci v neziskových organizacích. Neříkáme našim lidem kam, kdy a proč mají jít, vybírají si sami, dobrovolně, a z rostoucích počtů zapojených zaměstnanců je zřejmé, že pomáhají rádi. Hned v době zahájení projektu, v roce 2009, se zapojilo 460 dobrovolníků (12 % všech zaměstnanců).

Uklízíme pro příspěvkové a neziskové organizace parky, upravujeme zahrady, natíráme nebo stavíme ploty, připravujeme vánoční besídky pro děti v dětských domovech i pro seniory v pečovatelských domech, ale také předáváme v rámci bezplatných seminářů k finanční gramotnosti něco ze svého know–how.

V roce 2014 takto pomáhalo 634 kolegů a kolegyň z Kooperativy v 52 organizacích. Z této myšlenky se vyvinul Social active day a na charitativní účely dnes tímto způsobem přispívá celý koncern VIG.

Strom pro lepší život dělá radost před Vánoci.

Od roku 2009, každý rok před Vánoci, se v našem sídle a v regionálních centrech po celé České republice objeví vánoční stromy, které ozdobí obálkami se svými přáními klienti neziskových organizací. Naši zaměstnanci z těchto „stromů splněných přání“ následně obálky utrhnou, a buď kolektivně, nebo individuálně, zcela na vlastní náklady, přání vyplní a dárky osobně do neziskových organizací doručí.

Zájem neziskových organizací mít možnost zavěsit svá přání na Strom je už tradičně veliký. Na Vánoce 2014 zaměstnanci Kooperativy splnili celkem 446 přání v hodnotě 360 tisíc korun.