Novinky

Pomozte nám chránit naše lesy

8.4.2020

hero_blog

Společně s Vámi chceme být ohleduplnější k přírodě, a proto bychom s Vámi rádi komunikovali elektronicky. Díky elektronické komunikaci navíc získáte několik výhod:

  1. ušetříte čas – dohledáte cokoliv a kdykoliv
  2. budete komunikovat rychle
  3. a navíc ekologicky

 

Společně s Vámi snížíme spotřebu papíru a pokácíme tak méně stromů. Navíc s každým Vaším souhlasem přispějeme na výsadbu stromů a keřů s pomocí organizace Sázíme stromy.

Nezisková organizace Sázíme stromy propojuje firmy, obce a dobrovolníky a společně s nimi sází stromy na místech, kde je to nejvíce potřeba. Spolu s obcí organizace vybere nejlepší místo, které osadí dřevinami, a obec se pak následně postará o zálivku a další potřebnou péči.

Lopata

Ještě před tím, než dojde k samotnému sázení, konzultuje neziskovka Sázíme stromy s krajinářem, kterým dřevinám se na místě bude nejlépe dařit a zároveň budou pro místní krajinu prospěšné. Organizace vysazuje stromy, které jsou pro naši krajinu původní, jako je lípa, javor, dub, olše, jilm nebo bříza, a vysazují se v místech, kde také dříve rostly. Vznikají tak nové aleje podél cest, remízky, stromy u rybníků nebo i ovocné sady. Vysazené dřeviny poté přebere do péče obec, která se Sázíme stromy uzavřela závazek o následné péči, kterým slibuje pečovat o stromy po následující dva roky.

Les