Vážení klienti, od pondělí 23. 11. se na Vás těšíme na našich pobočkách v nové otevírací době. Před návštěvou pobočky si prosím ověřte na webu koop.cz případně telefonicky, zda je Vámi vybraná pobočka pro klienty dostupná a v jakém čase. Můžete nadále využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Novinky

Pomozte nám chránit naše lesy

8.4.2020

hero_blog

Společně s Vámi chceme být ohleduplnější k přírodě, a proto bychom s Vámi rádi komunikovali elektronicky. Díky elektronické komunikaci navíc získáte několik výhod:

  1. ušetříte čas – dohledáte cokoliv a kdykoliv
  2. budete komunikovat rychle
  3. a navíc ekologicky

 

Společně s Vámi snížíme spotřebu papíru a pokácíme tak méně stromů. Navíc s každým Vaším souhlasem přispějeme na výsadbu stromů a keřů s pomocí organizace Sázíme stromy.

Nezisková organizace Sázíme stromy propojuje firmy, obce a dobrovolníky a společně s nimi sází stromy na místech, kde je to nejvíce potřeba. Spolu s obcí organizace vybere nejlepší místo, které osadí dřevinami, a obec se pak následně postará o zálivku a další potřebnou péči.

Lopata

Ještě před tím, než dojde k samotnému sázení, konzultuje neziskovka Sázíme stromy s krajinářem, kterým dřevinám se na místě bude nejlépe dařit a zároveň budou pro místní krajinu prospěšné. Organizace vysazuje stromy, které jsou pro naši krajinu původní, jako je lípa, javor, dub, olše, jilm nebo bříza, a vysazují se v místech, kde také dříve rostly. Vznikají tak nové aleje podél cest, remízky, stromy u rybníků nebo i ovocné sady. Vysazené dřeviny poté přebere do péče obec, která se Sázíme stromy uzavřela závazek o následné péči, kterým slibuje pečovat o stromy po následující dva roky.

Les