Novinky

Vzkaz generálního ředitele Martina Diviše k situaci s koronavirem

30.3.2020

Dobrý den,

světem se šíří velmi infekční a zákeřná nemoc, která nás i ostatní země uvrhla do výjimečné situace, kterou asi nikdo z nás nezažil. Situace o to složitější, že se týká celých národů a celého světa, tedy nás všech, bez výjimky. Jsme více méně zavření doma, máme více či méně strach z toho, co bude či co by mohlo být, řada podniků a podnikatelů bojuje o přežití. To každý ví a není třeba to opakovat. 

To, co bych ale zopakovat a zdůraznit chtěl, jsou pocity naděje, je lidská odvaha a vzájemná podpora.  O různých nápadech, jak pomoci a skutcích sounáležitosti čteme, slyšíme a vidíme je doslova na každém kroku, na každých dveřích a ve všech zprávách. Češi byli vždycky koumáci, uměli si poradit a pomoci, používali zdravý selský rozum, neztráceli smysl pro humor a snad nikdy to nebylo vidět tak, jako dnes. Svět prožívá v těžkých chvílích řadu obtížných až kritických situací, ale také zjišťujeme něco o sobě. Zjišťujeme, co je vlastně důležité. A nijak překvapivě docházíme k přirozenému závěru, že důležití jsou lidé, rodina, vstřícnost, pomoc a sounáležitost. A to nás, věřím, že všechny, naplňuje optimizmem. Protože nákazu porazíme a karanténa skončí. Protože už teď víme, že společně to zvládneme.

I já chci za sebe a všechny mé kolegyně a kolegy poděkovat všem, kteří bojují a pomáhají, tedy vlastně nám všem. Je mi ctí žít v této zemi a jsem hrdý, že žiji mezi Vámi. Moje slova nejsou možná moc originální, ale chtěl jsem se prostě přidat k těm, kteří poděkují, kteří věří a kteří jsou optimisté.

Díky všem,

Martin Diviš
předseda představenstva Kooperativy