Vystavená díla

Sbírka pojišťovny Kooperativa vznikla s cílem sbírat a vystavovat díla českých umělců. Od svého založení, které se datuje začátkem 90. let, ji systematicky a odborně rozšiřujeme a zhodnocujeme pod vedením uměleckých poradců. V současnosti představuje sbírka cenný soubor více jak 3 000 obrazů, kreseb, grafik, plastik i dalších uměleckých předmětů, který dokumentuje velikost a um našich předních umělců. Její kvalitu potvrzuje i vysoký zájem o zápůjčky ze strany tuzemských i zahraničních galerií. Krásu našich děl si můžete prohlédnout zdarma prostřednictvím pravidelných krátkodobých výstav.

Těžištěm sbírky je kolekce uměleckých děl 18., 19. a 20. století od nejvýznamnějších českých autorů. Zahrnuje díla takových velikánů, jako byli Mikoláš Aleš, Josef Mánes, Antonín Chittussi, František Kaván, Antonín Slavíček, Otakar Kubín, Václav Rabas, Václav Špála, Joža Uprka, Max Švabinský, Emil Filla, Josef Čapek, Toyen, František Muzika, Jan Zrzavý a mnoho dalších malířů, grafiků nebo sochařů. V kolekci najdete několik skutečných skvostů. Jmenujme například Stromořadí a Modrou krajinu Václava Špály, Fillovo Zátiší nebo Muzikovo Torzo.

Co však dělá sbírku sbírkou, je zaujetí napříč styly a jmény. Podařilo se nám shromáždit unikátní soubor krajinomaleb, portrétů, zátiší a abstraktních maleb napříč staletími a styly. Mezi nejznámějšími můžeme jmenovat Kupeckého portréty, Slavíčkovy Kameničky, Verisovy Jižní ženy, Multrusovy Lodě v Libni, Procházkova Kuřáka dýmky, Čapkovu Nevěstku nebo Šímovy Kapky světla.

Filtrovat Zobrazeno 134 děl
Seřadit:

B

Č

E

F

G

H

C

J

K

L

M

N

P

R

S

Š

T

U

V

Z

Ž