Galerie Kooperativy

Kavárna

Odpočiňte si po návštěvě galerie v prostorné kavárně. Vyberete si zde z bohaté nabídky teplých i studených nápojů a z celé řady lahodných dezertů. S ohledem na současná opatření je kavárna dočasně uzavřena. 

Sbírka

Sbírka pojišťovny Kooperativa vznikla s cílem sbírat a vystavovat díla českých umělců. Od svého založení, které se datuje začátkem 90. let, ji systematicky a odborně rozšiřujeme a zhodnocujeme pod vedením uměleckých poradců. V současnosti představuje sbírka cenný soubor více jak 3 000 obrazů, kreseb, grafik, plastik i dalších uměleckých předmětů, který dokumentuje velikost a um našich předních umělců. Její kvalitu potvrzuje i vysoký zájem o zápůjčky ze strany tuzemských i zahraničních galerií. Krásu našich děl si můžete prohlédnout zdarma prostřednictvím pravidelných krátkodobých výstav.

Těžištěm sbírky je kolekce uměleckých děl 18., 19. a 20. století od nejvýznamnějších českých autorů. Zahrnuje díla takových velikánů, jako byli Mikoláš Aleš, Josef Mánes, Antonín Chittussi, František Kaván, Antonín Slavíček, Otakar Kubín, Václav Rabas, Václav Špála, Joža Uprka, Max Švabinský, Emil Filla, Josef Čapek, Toyen, František Muzika, Jan Zrzavý a mnoho dalších malířů, grafiků nebo sochařů. V kolekci najdete několik skutečných skvostů. Jmenujme například Stromořadí a Modrou krajinu Václava Špály, Fillovo Zátiší nebo Muzikovo Torzo.

Co však dělá sbírku sbírkou, je zaujetí napříč styly a jmény. Podařilo se nám shromáždit unikátní soubor krajinomaleb, portrétů, zátiší a abstraktních maleb napříč staletími a styly. Mezi nejznámějšími můžeme jmenovat Kupeckého portréty, Slavíčkovy Kameničky, Verisovy Jižní ženy, Multrusovy Lodě v Libni, Procházkova Kuřáka dýmky, Čapkovu Nevěstku nebo Šímovy Kapky světla.

Zobrazit celou sbírku

Publikační činnost

Ve spolupráci se spolkem Mánes vydáváme k našim výstavám doprovodné publikace s obrazy a jejich podrobným popisem. Některé publikace je obvykle možné zakoupit na webu SVU Mánes.

Zobrazit všechny publikace

Pro školy

Seznamte děti se světem umění hravou formou. Nabízíme komentované prohlídky, na jejichž konci mohou děti v galerii zůstat a samy si vyzkoušet, jaké je to být malířem. Pokud má vaše škola zájem o prohlídku, kontaktujte nás, prosím, předem na adrese galerie@koop.cz. Děkujeme.

Pro školy