22.10.2019 - 9.2.2020

Dialogy

Dialogy Dialogy Dialogy Dialogy

Rodí se generace malířek a malířů, která má radost z tvůrčí práce, krásy malby a vrací se k jejím kořenům.

Žádná konfrontace, ale rozmluvy. Návštěvníci výstavy byli svědky dialogu mladých malířů, kteří se sami „doporučili“ svou dosavadní tvorbou, s jejich legendárními vzory. Výstava dokázala zájem současných malířů o stejná témata a inspirace, jako tomu bylo u jejich slavných předchůdců.

Expozice byla sestavena z prací současných mladých umělců, jako jsou Adam Kašpar, Jakub Čuška, Ivana Mrázková, Ondřej Minář, Adéla Jánská, Michal Nagypal, Tomáš Honz, Alena Kožená, Lenka Falušiová, Zdeněk Daněk nebo Blanka Valchářová. Práce mladých umělců jsme obohatili o díla velkých českých klasiků Julia Mařáka, Bedřicha Wachsmanna, Ladislava Čepeláka, Zdenky Braunerové, Adolfa Kosárka, Aloise Kirniga, Viktora Strettiho, Jaroslava Panušky, Bedřicha Piepenhagena, Miloše Jiránka, Josefa Multruse, Václava Špály a mnoha dalších z bohaté sbírky pojišťovny Kooperativa.

Tyto obrazové dialogy přinesly velice povzbudivou tezi o tom, že malba stále žije, byla jen dočasně zahnána do kouta. Ukazuje se, že historicky rostlá měřítka neztratila svou platnost ani v současném umění.

 

Plakát k výstavě

Publikace k výstavě

Sdílet výstavu

Předchozí výstava

Generace

Předchozí výstava

Generace

25.4.2019 - 15.9.2019 Galerie Kooperativy