Pojištění domácnosti

Zabezpečte vybavení bytu i vaše osobní věci.

K čemu je dobré pojištění domácnosti

Když vás vykradou nebo vaše věci poškodí přírodní živly, vyplatíme vám peníze, za které si snadno obstaráte nové vybavení domácnosti. Řádění živlů nemusí probíhat přímo u vás doma. Pojištění platí i na škody vzniklé ve společných nebytových prostorech (kočárkárna, sklep) nebo na oploceném pozemku u domácnosti (nářadí v kůlně, kola v garáži, zahradní nábytek na terase).

A když vám nějaký dobrák vybere skříňku ve fitku? I na to pamatujeme. Pojištěné máte i osobní věci, včetně oblečení, elektroniky nebo sportovních potřeb. Ano, platí to i pro krádež uzamčeného kola před obchodem.

Co vám pojistíme

  • Zařízení bytu (nábytek, koberce, osvětlovací tělesa, kuchyňské přístroje, pračku apod.)
  • Věci osobní potřeby (audiovizuální a výpočetní techniku, foto techniku, sportovní vybavení, starožitnosti, sbírky, cennosti, knihy, oblečení atd.)
  • Cizí věci, které oprávněně užíváte (např. věci v leasingovém nájmu, vypůjčené věci, věci sloužící k výkonu povolání)
  • Příslušenství a stavební součásti bytu (vestavěný nábytek, kuchyňskou linku včetně vestavěných spotřebičů, plovoucí podlahu, obklady stěn a stropů, tapety, malby apod.)

Co je a co už není zařízení domácnosti

Platí jednoduchá pomůcka: Obraťte dům vzhůru nohama  co z něj vypadne, je zařízení domácnost. Kuchyňská linka, vestavěný nábytek a vestavěné spotřebiče patří také do pojištění domácnosti.

Co všechno pojištění obsahuje

Vyberte si ze dvou variant pojištění. Varianta PRIMA zahrnuje nejčastější nebezpečí, zatímco varianta KOMFORT pojistku rozšiřuje o další pojistná rizika a má vyšší limity plnění.

Navíc máte u varianty KOMFORT automaticky a zdarma služby domácí asistence, které uvítáte v nešťastných situacích, například když si zabouchnete dveře nebo vám praskne vodovodní trubka.
Kdy je dobré zvolit variantu KOMFORT?

Rizika Prima Komfort
Požár, záplava, vichřice, kroupy, blesk apod.    
Krádež nebo loupež    
Vandalismus    
Přepětí nebo podpětí v síti    
Zatečení atmosférických srážek    
Únik vody z akvária či jiné nádrže    
Havárie rozvodů    
Výměna zámků    
Zničení věcí poruchou lednice nebo mrazáku    
Rozbití skel    
Asistenční služby    

Přehled vybraných nebezpečí a limitů plnění

Když vám dům vybílí zloději nebo ho spláchne velká voda, budeme škodu oceňovat podle jasně daných podmínek. U některých skupin věcí jsou nastavené limity, kolik vám maximálně vyplatíme. Vycházejí z dlouhodobých zkušeností a nemusíte mít obavy, že jsou schválně nastavené nízko. Například v domácnosti, kterou máte pojištěnou na 0,5 mil Kč, vám vyplatíme až 150 tis. Kč za odcizené (nebo zničené) elektronické přístroje. Pokud doma máte opravdu cenné věci, doporučujeme při sjednání pojištění navýšit jednotlivé limity.

Vybrané skupiny věcí, pojistná nebezpečí a limity plnění  PRIMA KOMFORT
Elektronické a optické přístroje 15 %
(z pojistné částky)
30 %
(z pojistné částky)
Cennosti 10 %
(z pojistné částky)
20 %
(z pojistné částky)
Věci zvláštní hodnoty 10 %
(z pojistné částky)
20 %
(z pojistné částky)
Stavební součásti 10 %
(z pojistné částky)
20 %
(z pojistné částky)
Rozbití skel 5 %
(z pojistné částky)
Peněžní hotovost uložená v trezoru 35 000 Kč 45 000 Kč
Škoda na zvířatech 30 000 Kč 60 000 Kč
Věci sloužící k výdělečným účelům nebo k výkonu povolání 30 000 Kč 60 000 Kč
Náklady na náhradní ubytování 30 000 Kč 60 000 Kč
Věci v motorovém vozidle - 25 000 Kč
Zatečení atmosférických srážek 20 000 Kč
Zničení věcí poruchou lednice nebo mrazáku 10 000 Kč
Havárie rozvodů 5 000 Kč

Asistenční služby

Pomůžeme vám v případě nouze

auticko

Obraťte se na nás, když si zabouchnete dveře nebo vám třeba praskne trubka u umyvadla. Přijedeme, opravíme a do částky 2 000 Kč nic neplatíte.

Přehled asistenčních služeb

Kolik to stojí

Pojištění domácnosti stojí v průměru 150 Kč měsíčně. Cenu ovlivňuje více faktorů. Těmi nejdůležitějšími jsou velikost vaší domácnosti, místo, kde bydlíte, a vybavení. Rozdíl mezi variantou PRIMA a KOMFORT bývá v řádu desetikorun měsíčně.

Pojištění se sjednává se spoluúčastí. To znamená, že se spolupodílíte na náhradě škody. Za vyšší spoluúčast získáte slevu na pojistném – čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné. Variantu spoluúčasti si dohodnete při sjednávání smlouvy.

  • 1 000 Kč základní spoluúčast
  • 3 000 Kč (10% sleva)
  • 5 000 Kč (15% sleva)

Pro pojištění povodně a záplavy platí spoluúčast 1 %, minimálně však 10 000 Kč.

Zjistit cenu

Jak získat odškodnění v hodnotě nového spotřebiče

Sjednejte si tzv. indexaci (valorizace pojistné částky). Budeme vám aktualizovat pojistnou částku a pojistné v závislosti na vývoji spotřebitelských cen, služeb a zboží. V případě vzniku škody nehrozí, že bychom vám snížili výplatu pojistného plnění z důvodu nesprávně stanovené výše pojistné částky.

Řekněte si o slevu

Jak snížit cenu Sleva
Vyšší zabezpečení bytu až 20 %
Je–li byt pojištěný u Kooperativy  10 %
Bezeškodní průběh až 20 %
Roční frekvence placení 5 %
Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P 20 %
Spoluúčast 5 000 Kč 15 %
Spoluúčast 3 000 Kč 10 %

Kdy je dobré zvolit variantu
KOMFORT

Variantu KOMFORT doporučujeme zejména majitelům bytů, kteří se obávají škod z vodovodních nebo elektrických rozvodů. Je vhodná i pro ty, kteří mají doma drahou elektroniku – může totiž dojít k jejímu poškození z důvodu přepětí v síti. Varianta KOMFORT se vztahuje i na zatečení střechou či oknem.

Jak se snadno vyčíslí škoda?

Schovávejte si účtenky, vyfoťte si šperky, umělecké předměty či sbírky a mějte jejich soupis. Při řešení pojistné události společně lépe vyčíslíme škodu, kterou vám pak vyplatíme.

Co si připojistit

K pojištění domácnosti si můžete sjednat i několik připojištění, které vám pomohou, když někomu způsobíte škodu nebo se dostanete do sporu s dodavatelem zboží nebo služeb. Motoristům doporučujeme připojistit si také garáž.

Abychom vám mohli nabízet služby, které co nejlépe vyhovují právě vám, využívají tyto stránky cookies. Jejich návštěvou s používáním souhlasíte.