Žijeme rozmanitě

Dbáme na rovné příležitosti a respektujeme individuální potřeby

Věříme, že různorodost zaměstnanců přináší prostor pro inovace i porozumění. Jsme signatáři evropské Charty diverzity a její principy naplňujeme. Toto téma provází mnoho různorodých aktivit - od setkání klubu manažerek, zaměřující se na podporu a networking žen v managementu, koučování, přes školení a workshopy, až po osobní příběhy našich zaměstnanců. Dbáme na rovné příležitosti a respektujeme individuální potřeby zaměstnanců bez ohledu na věk, pohlaví, zdravotní stav a rodinnou situaci. Považujeme za významné propojování generací, mezi našimi zaměstnanci je 134 osob po vzniku nároku na starobní důchod. Ve speciálním programu pro seniory pečujeme i o naše bývalé zaměstnance. Věnujeme se Talent managementu. Od roku 2007 pořádáme Trainee program. Podporujeme duševní hygienu, i proto jsou zaměstnancům k dispozici firemní psycholog a interní kouči. Pečujeme také o naše zaměstnance v roli rodičů, pro které jsme v roce 2018 otevřeli dvě kanceláře „baby office“.

Baby office

zijeme rozmanite baby office 1

Kooperativa se stará o rovnováhu pracovního a soukromého života zaměstnanců, proto jsme pro ně a jejich děti v roce 2018 otevřeli dvě kanceláře „baby office“ - multifunkční prostor, kombinující dětský koutek a kancelář v jednom. Rodiče mohou pracovat nebo jednat, zatímco si jejich děti hrají v dětském koutku s hračkami, hrací konzolí, interaktivní edukativní stěnou zaměřenou na dopravní bezpečnost, apod. Smyslem tohoto prostoru je pomoci rodičům, kteří potřebují přivést dítě do práce v mimořádné situaci, stejně jako rodičům na mateřské či rodičovské dovolené.

zijeme rozmanite baby office 1

Diverzita v praxi

Dbáme na moderní, flexibilní prostředí a slaďování pracovního a soukromého života. Proto podporujeme home-office na pozicích, kde to náplň práce umožňuje. Zaměstnancům nabízíme také sick-day na překlenutí krátkodobé nemoci v rozsahu 3 dní ročně. Nejsou nám cizí ani částečné úvazky, zejména pro ženy na mateřské a rodičovské dovolené. Nastávajícím matkám poskytujeme speciální volno v podobě jednoho pracovního dne vždy za 3 měsíce a ve zvláštních případech také volno samoživitelům pečujícím o dítě.

Absolventům vysokých škol nabízíme již od roku 2007 populární roční cyklus Trainee programu, ve kterém se mohou pod vedením mentora a v rámci odborných stáží na jednotlivých úsecích, regionech a centrech rozvíjet v začátcích své profesní dráhy. Cyklus zahrnuje několikadenní vzdělávání s tématy etikety, týmové spolupráce nebo prezentačních dovedností. Naši mladí kolegové tak mají jedinečnou možnost seznámit se s chodem naší společnosti a působností jednotlivých oddělení. Více info na https://www.koop.cz/pojistovna-kooperativa/kariera/spoluprace-se-skolami/trainee-program-otazky-a-odpovedi V roce 2018 jsme od studentů obdrželi bronzové ocenění v anketě Top Zaměstnavatel 2018.

V rámci naší mateřské skupiny Vienna Insurance Group působící v 25 zemích Evropy se v soutěži všech zaměstnanců „VIG VIDEO CHALLENGE – DIVERSITY“ naši trainee umístili v TOP 10, což nás velmi potěšilo. Na soutěžní video se můžete podívat níže.

 

V rámci unikátního projektu „Mezigenerační spolupráce“ se nám úspěšně podařilo propojit mladé a seniorní kolegy. Mladí zaměstnanci se od svých zkušenějších kolegů učí prvním pracovním návykům, jejich práci a zkušenosti. Zároveň však přinášejí inovativní pohledy, a pomáhají kolegům s novými technologiemi a softwary. Zkušenější kolegové, pak rádi zaučují mladé nováčky, bez obav, že jsou jejich konkurencí (neboť často se chystají již do penze) a naopak s vizí toho, že si vychovávají své nástupce. Je významné, že se mileniálové nepropojují s generací vlastních rodičů, ale prarodičů. 

Ve svých řadách nezapomínáme ani na zaměstnance se zdravotním postižením, kterým navíc poskytujeme prostřednictvím speciálního programu finanční podporu v podobě příspěvku 36 000 Kč ročně.

A jak vnímáme sounáležitost?