Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.

Dočasné omezení provozu infolinky

Vážení klienti. S ohledem na vládní opatření proti šíření nemoci Covid-19 a naši dobrovolnou pomoc hygienickým stanicím při trasování kontaktů, došlo k dočasnému omezení provozu infolinky. Obracejte se na nás prosím pouze v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Žijeme rozmanitě

Dbáme na rovné příležitosti a respektujeme individuální potřeby

Věříme, že různorodost zaměstnanců přináší prostor pro inovace i porozumění. Jsme signatáři evropské Charty diverzity a její principy naplňujeme. Toto téma provází mnoho různorodých aktivit - od setkání klubu manažerek, zaměřující se na podporu a networking žen v managementu, koučování, přes školení a workshopy, až po osobní příběhy našich zaměstnanců. Dbáme na rovné příležitosti a respektujeme individuální potřeby zaměstnanců bez ohledu na věk, pohlaví, zdravotní stav a rodinnou situaci. Považujeme za významné propojování generací, mezi našimi zaměstnanci je 134 osob po vzniku nároku na starobní důchod. Ve speciálním programu pro seniory pečujeme i o naše bývalé zaměstnance. Věnujeme se Talent managementu. Od roku 2007 pořádáme Trainee program. Podporujeme duševní hygienu, i proto jsou zaměstnancům k dispozici firemní psycholog a interní kouči. Pečujeme také o naše zaměstnance v roli rodičů, pro které jsme v roce 2018 otevřeli dvě kanceláře „baby office“.

Baby office

zijeme rozmanite baby office 1

Kooperativa se stará o rovnováhu pracovního a soukromého života zaměstnanců, proto jsme pro ně a jejich děti v roce 2018 otevřeli dvě kanceláře „baby office“ - multifunkční prostor, kombinující dětský koutek a kancelář v jednom. Rodiče mohou pracovat nebo jednat, zatímco si jejich děti hrají v dětském koutku s hračkami, hrací konzolí, interaktivní edukativní stěnou zaměřenou na dopravní bezpečnost, apod. Smyslem tohoto prostoru je pomoci rodičům, kteří potřebují přivést dítě do práce v mimořádné situaci, stejně jako rodičům na mateřské či rodičovské dovolené.

zijeme rozmanite baby office 1

Diverzita v praxi

Dbáme na moderní, flexibilní prostředí a slaďování pracovního a soukromého života. Proto podporujeme home-office na pozicích, kde to náplň práce umožňuje. Zaměstnancům nabízíme také sick-day na překlenutí krátkodobé nemoci v rozsahu 3 dní ročně. Nejsou nám cizí ani částečné úvazky, zejména pro ženy na mateřské a rodičovské dovolené. Nastávajícím matkám poskytujeme speciální volno v podobě jednoho pracovního dne vždy za 3 měsíce a ve zvláštních případech také volno samoživitelům pečujícím o dítě.

Absolventům vysokých škol nabízíme již od roku 2007 populární roční cyklus Trainee programu, ve kterém se mohou pod vedením mentora a v rámci odborných stáží na jednotlivých úsecích, regionech a centrech rozvíjet v začátcích své profesní dráhy. Cyklus zahrnuje několikadenní vzdělávání s tématy etikety, týmové spolupráce nebo prezentačních dovedností. Naši mladí kolegové tak mají jedinečnou možnost seznámit se s chodem naší společnosti a působností jednotlivých oddělení. Více info na https://www.koop.cz/pojistovna-kooperativa/kariera/spoluprace-se-skolami/trainee-program-otazky-a-odpovedi V roce 2018 jsme od studentů obdrželi bronzové ocenění v anketě Top Zaměstnavatel 2018.

V rámci naší mateřské skupiny Vienna Insurance Group působící v 25 zemích Evropy se v soutěži všech zaměstnanců „VIG VIDEO CHALLENGE – DIVERSITY“ naši trainee umístili v TOP 10, což nás velmi potěšilo. Na soutěžní video se můžete podívat níže.

 

V rámci unikátního projektu „Mezigenerační spolupráce“ se nám úspěšně podařilo propojit mladé a seniorní kolegy. Mladí zaměstnanci se od svých zkušenějších kolegů učí prvním pracovním návykům, jejich práci a zkušenosti. Zároveň však přinášejí inovativní pohledy, a pomáhají kolegům s novými technologiemi a softwary. Zkušenější kolegové, pak rádi zaučují mladé nováčky, bez obav, že jsou jejich konkurencí (neboť často se chystají již do penze) a naopak s vizí toho, že si vychovávají své nástupce. Je významné, že se mileniálové nepropojují s generací vlastních rodičů, ale prarodičů. 

Ve svých řadách nezapomínáme ani na zaměstnance se zdravotním postižením, kterým navíc poskytujeme prostřednictvím speciálního programu finanční podporu v podobě příspěvku 36 000 Kč ročně.

A jak vnímáme sounáležitost?