Vážení klienti, z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19 a naší dobrovolné pomoci hygienickým stanicím při trasování kontaktů jsme omezili
provozní dobu naší infolinky. Jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Tisková zpráva

Petr Zapletal odešel z Pojišťovny České spořitelny. Novým předsedou představenstva je Martin Diviš

14.2.2018

Praha 14. února 2018

Novým předsedou představenstva Pojišťovny České spořitelny (PČS) se stal Martin Diviš, který je zároveň předsedou představenstva pojišťovny Kooperativa. V PČS nahradil Petra Zapletala, který odešel z pozice předsedy představenstva PČS ke konci roku 2017.

Mým úkolem bude PČS úspěšně provést cestou sloučení s pojišťovnou Kooperativa s cílem podpořit a posílit prodej neživotního pojištění u našeho významného obchodního partnera České spořitelny. FLEXI bude nadále vlajkovou lodí v produktech životního pojištění“, uvedl Martin Diviš. Do Kooperativy nastoupil již v roce 1995, od roku 2008 je předsedou představenstva Kooperativy. Od roku 2013 je zároveň prezidentem České asociace pojišťoven.

Petr Zapletal působil na postu předsedy představenstva PČS od roku 2005, ve vrcholových postech finančních společností pak od roku 1995. Od roku 2001 do října 2005 zastával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele Investiční společnosti České spořitelny a zároveň byl předsedou předsednictva Unie investičních společností ČR. „Bylo mi velkým potěšením stát v čele Pojišťovny České spořitelny v posledních dvanácti letech. Byla to zdaleka nejkrásnější pracovní zkušenost, kterou jsem ve svém životě měl. Jsem rád, že se nám podařilo vytvořit stabilní životní pojišťovnu se špičkovým produktem FLEXI životním pojištěním,“ řekl Petr Zapletal.

Pod vedením Petra Zapletala se PČS postupně stala na trhu běžně placeného životního pojištění třetí největší pojišťovnou v České republice. Pojišťovna v tomto druhu pojištění roste nepřetržitě už od roku 2004. Za tu dobu získala řadu ocenění a její klíčový produkt FLEXI životní pojištění devětkrát v řadě zvítězil jako nejlepší životní pojištění v soutěži finančních produktů Zlatá koruna. Podle pravidelných průzkumů je také nejznámějším životním pojištěním u nás. Na trhu je už sedmnáct let a za tu dobu si jej sjednalo téměř dva miliony klientů.