Novinky

NÁŠ PILOTNÍ PROJEKT: REKOLA X KOOPERATIVA

22.5.2020

V současné době se rozvíjí trend sharingových služeb, ať už se jedná o auta, koloběžky nebo kola. A právě bikesharing je oblast, kterou chceme v Kooperativě více poznat. I na kole se může čas od času přihodit nějaká nehoda nebo úraz, a proto jsme připravili pilotní projekt se společností REKOLA Bikesharing na pojištění uživatelů těchto nepřehlédnutelných růžových kol. Od 6. 5. do 6. 8. má každý uživatel Rekol možnost si zdarma pojistit úraz, který utrpí při jízdě na Rekole, nebo odpovědnost pro případy, kdy způsobí škodu 3. osobě během jízdy na Rekole. Tímto podpoříme zdravou a emisně neutrální mobilitu v našich městech a návrat do normálního života.

Kdo je pojištěn?

Každý, komu již bylo 18 let a v aplikaci při aktivaci jízdy zvolil „Je mi 18 let a chci pojistit“. Pojištění pak platí během každé jízdy až do 6. 8. 2020. Pokud si to rozmyslíte a nebudete chtít pojištění využít, můžete si ho zase kdykoliv v aplikaci v části „Profil – Pojištění” vypnout.

Na co se pojištění vztahuje?

Odpovědnost

Pokud během jízdy na Rekole způsobíte někomu újmu na zdraví či majetku, například omylem někomu poškrábete auto, ulomíte zrcátko nebo způsobíte jinou škodu, vyplatí pojišťovna náhradu až do výše 500 000 Kč. Pojištění se nevztahuje na poškození vašich věcí ani na poškození Rekola.

Úraz

Pojištění kryje úraz, trvalé následky úrazu a smrt. V případě úrazu vám vyplatíme až 85 000 Kč, v případě trvalých následků úrazu až 500 000 Kč a v případě smrtelného úrazu vyplatíme 500 000 Kč osobám určeným dle zákona.

Více informací ohledně pojištění naleznete přímo v aplikaci Rekola v části Profil – Pojištění.

Jak postupovat v případě nehody?

Odpovědnost

Pojistnou událost, kterou jste způsobili během výpůjčky Rekola, vždy dostatečně a prokazatelně zdokumentujte. Pokud došlo k dopravní nehodě a škoda přesáhla 100 000 Kč nebo se někdo zranil, oznamte to policii. Pojistnou událost potom co nejdříve nahlaste prostřednictvím on-line formulaře na www.koop.cz.

Úraz

Zranili jste se během výpůjčky Rekola? Nechte se do 24 hodin vyšetřit u lékaře a potom vše nahlaste prostřednictvím příslušného formuláře. Přiložte k němu lékařskou zprávu a zašlete na adresu: Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group, Brněnská 634, 664 42 Modřice. V tomto případě událost nelze hlásit on-line.