Digitální asistenční karta s meteovarováním

Ve spolupráci se společností Meteopress jsme připravili novou službu, která Vás předem upozorní na blížící se nepříznivé projevy počasí v okolí Vaší nemovitosti nebo domácnosti, kterou máte pojištěnou u Kooperativy. Vývoj počasí sledujeme každý den 24 hodin a dáme Vám tak včas vědět, abyste mohli svůj majetek před jeho extrémní nepřízní lépe zabezpečit. Tuto službu máte k dispozici zcela zdarma.

O co jde?

Během celého roku jsme vystavováni různým nepříznivým výkyvům počasí, ať už jde o přívalové deště, vichřice, bouřky s krupobitím, nebo třeba vydatné sněhové srážky, či extrémní námrazu. Všechny tyto situace mohou mít za následek poškození Vašeho majetku – kroupy poškodí vozidlo zaparkované mimo garáž, silný vítr odnese či poničí nezabezpečené věci ze zahrady nebo úderem blesku zkratují všechny spotřebiče a elektronika ve Vaší domácnosti. Nyní Vás na tyto mimořádné situace dopředu upozorníme a budete tak mít možnost alespoň některým škodám na Vašem majetku předejít či jejich projevy zmírnit.

Meteovarování je služba, kterou našim klientům přinášíme jako projev péče. V žádném případě se nemusíte obávat toho, že budeme snižovat pojistné plnění, pokud na naše varování nebudete mít možnost zareagovat nebo je třeba v danou chvíli přehlédnete.

Jak stáhnout digitální kartu s meteovarováním?

Meteovarování vydáváme na digitální kartě, kterou si jednoduše uložíte do elektronické peněženky ve svém mobilu. Návod na stažení naleznete zde.
Stažení i poskytování služby je pro Vás zcela zdarma.

Jak digitální karta s meteovarováním vypadá?

Po otevření karty ve Vašem mobilním telefonu se zobrazí přední strana karty s QR kódem, který slouží pro naskenování karty dalším uživatelům (např. rodinným příslušníkům). Na přední straně dále uvidíte svoje jméno a horní lištu s pěti piktogramy, z nichž každý značí jeden projev nepříznivého počasí (vytrvalý déšť, silný vítr, bouřky, mrznoucí déšť a sněžení). Pokud jsou na přední straně všechny piktogramy pohromadě, znamená to, že aktuálně nehrozí žádné nebezpečí.

Meteo

Kartu otočíte kliknutím na symbol tří teček v kolečku. U operačního systému Android se nachází na přední straně karty v pravém dolním rohu. U operačního systému iOS toto tlačítko naleznete u starší verze v pravém dolním rohu a u nejnovější verze iOS v pravém horním rohu.

Meteo tri tecky

Na druhé straně karty naleznete čísla všech svých smluv majetkového pojištění u Kooperativy, včetně PSČ, na kterém se pojištěná nemovitost/domácnost nachází. Následuje pole „vydaná varování“, kde uvidíte všechna aktuálně vydaná varování, která se vztahují právě k adresám Vašich pojištěných objektů.

Dále je na kartě uvedené, jak postupovat při řešení škod a zároveň můžete jedním stiskem tlačítka zavolat na naši asistenční službu nebo vyplnit a nahlásit případně vzniklou škodní událost on-line.

Meteo hlasenky

Jak Vám budou chodit upozornění?

Po stažení je karta automaticky přednastavena, aby Vám byla zasílána všechna vydaná varování o počasí. Upozornění zasíláme vždy v předstihu před zjištěnou aktuální hrozbou.

V případě blížícího se nepříznivého počasí Vás upozorníme zasláním notifikace na displej vašeho chytrého telefonu podle typu vydaného varování. Notifikace obsahuje vždy PSČ pro vydané varování. V případě, že máte více pojištěných objektů, tak přesně zjistíte, kterého se vydané varování týká.

Meteo notifikace

Po obdržení notifikace přejděte na digitální kartu a na první straně uvidíte piktogram vydaného varování. V tomto případě je vydané varování pro nebezpečí bouřek.

Meteo varovani

Když kartu otočíte, tak v sekci „vydaná varování“ uvidíte od kdy, do kdy a pro jaké PSČ vydané varování platí. Dále text pokračuje doporučením, na co byste měli dát při dané hrozbě pozor – tedy jak můžete svůj majetek lépe ochránit před vznikem škody.

Meteo varovani 2