Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.

Dočasné omezení provozu infolinky

Vážení klienti. S ohledem na vládní opatření proti šíření nemoci Covid-19 a naši dobrovolnou pomoc hygienickým stanicím při trasování kontaktů, došlo k dočasnému omezení provozu infolinky. Obracejte se na nás prosím pouze v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Přehled rizik životního pojištění

I špatná situace může znamenat naději na změnu. Životní pojištění vám pomůže to nevzdávat a myslet pozitivně.

Jaká rizika životní pojištění kryje?

Dobře nastavené pojištění proti rizikům, která by mohla mít dlouhodobé dopady na váš další život, je velmi důležité a je vždy klíčové vycházet z vaší konkrétní životní situace. Podívejte se, co jednotlivá rizika znamenají.

Životní rizika

Pojištění životních rizik zmírní finanční dopady úmrtí na pozůstalé. V případě vaší smrti pomůžeme vašim blízkým tímto způsobem:

 • vyplatíme pozůstalým sjednanou částku

Invalidita

Pojištění invalidity zmírní její dopady na celou rodinu. Zajistí vám, že v případě invalidního důchodu budete mít k dispozici další příjem a neocitnete se náhle ve velkém finančním propadu.

V případě invalidity:

 • vyplatíme sjednanou pojistnou částku,
 • převezmeme za pojištěného placení jeho smlouvy.

Pomůžeme vám dobře nastavit pojištění invalidity. Nejdůležitější je pojištění 3. stupně invalidity (tedy té nejtěžší invalidity).

Co jsou stupně invalidity

Stupně invalidity definuje zákon o důchodovém pojištění.
Vyjadřují pokles schopnosti pracovat a vydělávat peníze v důsledku omezení tělesných, smyslových a duševních schopností. První stupeň znamená pokles schopností o 35 % až 49 %, druhý stupeň pokles o 50 % až 69 %, třetí pokles o 70 % a více.

Nemoc

Když onemocníte, hodí se vám pojištění v těchto případech:

 • v případě vážného onemocnění vám poskytneme finanční pomoc při diagnóze onemocnění, jeho léčbě nebo operaci. A to opakovaně, pokud by časem přišla další vážná nemoc,
 • zajistíme vám finanční pomoc, pokud budete v nemocnici,
 • poskytneme vám dodatečný příjem při pracovní neschopnosti.

Při vážné nemoci si tak nebudete dělat starosti o finance, ale budete se moci soustředit hlavně na své vyléčení.

Pojištění rakoviny

Nejtypičtější vážná onemocnění spjatá s rakovinou jsme zahrnuli do balíčků PRO NI a PRO NĚJ.

Úrazové pojištění

Když se zraníte, pomůžeme vám těmito způsoby: 

 • v případě smrti vyplatíme sjednanou částku,
 • v případě trvalých následků úrazu vyplatíme až osminásobek sjednané částky - pokud si pojistíte úraz na částku např. 1 000 000 Kč, při opravdu vážných zraněních vám vyplatíme až 8 000 000 Kč,
 • pokud dojde k tělesnému poškození, odškodníme vás podle závažnosti a délky léčení úrazu,
 • zajistíme vám finanční pomoc při poúrazové hospitalizaci,
 • v případě invalidity následkem úrazu vám vyplatíme sjednanou částku.

Dobrá rada

Výhodné je navýšení úrazového pojištění při dopravní nehodě.

Zdravotní a sociální infolinka MAJÁK

Zajistí vám rychlé a především správné informace při náhlých zdravotních komplikacích kteréhokoli člena rodiny. Vyznat se ve složitém systému sociální pomoci nebo v odborných zdravotních pojmech není snadné. Všichni známe situace, kdy přijdeme od lékaře a uvědomíme si, že jsme mu vlastně úplně nerozuměli. A při vážných zdravotních stavech někdy potřebujeme zjistit, jestli máme nárok na nějaký příspěvek, správně o něj zažádat, sehnat poskytovatele domácí péče nebo dobrou rehabilitaci.
S tím vším vám poradí non-stop infolinka MAJÁK.

[Úraz, Úrazové pojištění, trvalé následky]