Vážení klienti, z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19 a naší dobrovolné pomoci hygienickým stanicím při trasování kontaktů jsme omezili
provozní dobu naší infolinky. Jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Tisková zpráva

Klienti Pojišťovny České spořitelny stále častěji využívají pojištění rekreačních rizikových sportů a vyplácí se jim to!

29.6.2017

Klienti Pojišťovny České spořitelny stále více využívají pojištění rekreačních rizikových sportů.

Klienti Pojišťovny České spořitelny stále více využívají pojištění rekreačních rizikových sportů, které si mohou v rámci pojištění úrazu zdarma aktivovat pomocí SMS až na třicet dní v roce. Loni si toto pojištění aktivovalo přes pět tisíc klientů, a to v průměru na čtyři dny. Nejčastěji to bylo během prázdnin, kdy jej využilo téměř 1 500 klientů. Pojišťovna v této souvislosti v minulém roce řešila 46 pojistných událostí a vyplatila skoro o 400 000 korun více, než kdyby lidé SMS na pojištění rekreačních rizikových sportů nezaslali.

„O dovolené lidé často zkoušejí různé adrenalinové sporty. Nebezpečí úrazu tím dramaticky stoupá. Podle našich statistik se nejvíce úrazů stane během letních dovolených u moře nebo na horách,“ říká Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny, a doplňuje: „Pojištění rekreačních rizikových sportů prostřednictvím SMS jsme jako bezplatný benefit k pojištění úrazu zavedli před čtyřmi lety a naši klienti se je už naučili využívat. Jsou tak zdarma pojištěni pro veškeré rekreační rizikové aktivity, jako je například seskok padákem, horolezectví, bungee jumping, potápění s dýchacím přístrojem, rafting a další, a to kdekoliv na světě a ve dnech, které si sami vyberou. Jde totiž o sporty, jejichž pojištění je z důvodu vyššího rizika dražší, a tak by se klienti běžně museli za příplatek dopojistit."