Vážení klienti, z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19 a naší dobrovolné pomoci hygienickým stanicím při trasování kontaktů jsme omezili
provozní dobu naší infolinky. Jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Tisková zpráva

Pojišťovně České spořitelny klesl počet podvodů v životním pojištění

19.7.2017

Pojišťovna České spořitelny řešila v prvním pololetí letošního roku 56 případů podezření na pojistný podvod u smluv životního pojištění.

Pojišťovna České spořitelny řešila v prvním pololetí letošního roku 56 případů podezření na pojistný podvod u smluv životního pojištění, což je o 40 procent méně než za stejné období roku 2016. Pokles počtu podezřelých případů následuje po prudkém nárůstu odhalovaných podvodů, který pojišťovna evidovala od roku 2014. V podezřelých událostech se nejčastěji jedná o podvody v úrazovém pojištění.

„Letos jsme poprvé po třech letech zaznamenali pokles podvodů v životním pojištění. Dříve nám počet podvodů rok od roku rostl, například loni jsme odhalili čtyřikrát více podvodů než v roce 2013. Jedním z důvodů poklesu výskytu pojistných podvodů může být dlouhodobé využívání našich obranných mechanismů, díky kterým se nám daří většinu podvodů předejít nebo následně odhalit. Mezi významné preventivní opatření se řadí elektronické sjednávání pojistných smluv, které zamezuje antedatování pojistné smlouvy. Podíl elektronicky sjednaných pojistných smluv u nás dosahuje 95 % obchodní produkce.Mnozí podvodníci tak už zjistili, že podvádět se jim většinou nevyplatí,“ komentuje náhlou změnu František Mareš, náměstek generálního ředitele Pojišťovny České spořitelny. „Letos jsme přes 30 případů podezření na pojistný podvod už uzavřeli, podařilo se nám tak uchránit téměř tři miliony korun,“ uvádí František Mareš.