Vážení klienti, z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19 a naší dobrovolné pomoci hygienickým stanicím při trasování kontaktů jsme omezili
provozní dobu naší infolinky. Jsme vám k dispozici v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

Tisková zpráva

Vienna Insurance Group spojí dvě společnosti v České republice

14.12.2017

Vídeň, 14. prosince 2017

Vienna Insurance Group spojí dvě společnosti v České republice. Pojišťovna České spořitelny se v roce 2019 stane součástí Kooperativy


Vienna Insurance Group (VIG) plánuje k 1. lednu 2019, za předpokladu schválení lokálními úřady a grémii, fúzi svých dceřiných společností Kooperativa pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny (PČS).
Rozhodnutím o fúzi obou koncernových společností uplatňuje VIG i na svém druhém největším trhu strategii spojení kompetencí obou podniků za účelem posílení činnosti v bankopojištění. „Díky velmi dobrému a dlouholetému strategickému partnerství obou našich společností Kooperativa a Pojišťovna České spořitelny s Českou spořitelnou, dceřinou společností Erste Group, hrajeme na českém trhu významnou roli v oblasti bankopojištění. Chceme naši pozici dále upevnit zejména posílením v neživotním pojištění“, vysvětluje Prof. Elisabeth Stadler, předsedkyně představenstva Vienna Insurance Group.


Klienti České spořitelny budou profitovat z rozšířené nabídky produktů, převážně v oblasti neživotního pojištění. S tím souvisejí i cíle, kterých má být dosaženo, jako je posílení péče o klienty v této oblasti a zjednodušení administrativních procesů.


VIG - jasně v čele
Ještě v rámci bývalého Československa zahájila Vienna Insurance Group v roce 1990 prostřednictvím Kooperativy svůj úspěšný nástup ve střední a východní Evropě. „Kooperativa se v každém ohledu stala jednou z vlajkových lodí našeho koncernu. Jen nedávno se Kooperativa v rámci prestižní soutěže „Českých 100 nejlepších“ opět umístila mezi nejlepšími firmami v zemi, a to na druhé příčce, současně byla zvolena nejúspěšnější finanční institucí“, zdůrazňuje Prof. Elisabeth Stadler velký význam české dceřiné společnosti.
Kromě Kooperativy a Pojišťovny České spořitelny VIG v České republice zastupuje i Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP). S aktuálním tržním podílem 32,3 procenta je VIG jasným lídrem trhu. Za první tři čtvrtletí roku 2017 získaly tyto tři společnosti objem pojistného zhruba 1,2 mld. EUR a vytvořily zisk (před zdaněním) kolem 114 mil. EUR. Ukazatel combined ratio představoval velmi dobrých 96,8 procenta.