Tisková zpráva

Kooperativa aktivizovala mimořádné týmy likvidátorů a techniků. Aktivně pomáháme řešit škody našich klientů.

25.6.2021

Včerejší bouřky a tornádo způsobily tisíce škod po celé republice. Od rána přijímáme hlášení o škodách zejména z krupobití a vichřice. Z nejpostiženější oblasti jižní Moravy, kde nejhorší škody způsobilo tornádo prozatím klienti škody nehlásí, protože je zde problém se signálem mobilních telefonů, proto aktivně mapujeme situaci našich klientů a pomáháme jim s hlášením škod. Po obnovení signálů a odstranění výpadku elektrické energie jsme připraveni na nápor volajících a děláme maximum pro jejich rychlou obsluhu.

Pro co nejrychlejší vyřízení škod doporučujeme následující postup:

  • Odklízení je možné začít i bez prohlídky technikem pojišťovny.
  • Nahlaste škodní událost na telefonní linku 957 105 105, a to i o víkendu, nebo na www.koop.cz.
  • Je-li to možné, poškození vyfoťte na mobilní telefon.

 Personálně jsme posílili týmy na naší infolince, primárně jsme připraveni řešit hlášení škod. Zároveň přesuneme do postižených regionů i posílené týmy techniků, kteří budou škody po nahlášení dokumentovat. Samozřejmostí je zajištění prohlídek i o víkendu.

Klientům nabízíme i výplatu zálohy na pojistné plnění. Zálohu budeme vyplácet obratem na účet klienta, a to až do výše 50 % z odhadnuté škody. Klienti takto mohou získat v podstatě do druhého dne první prostředky na opravu jejich majetku.