Co dělat, když se chci pojistit do Ameriky?

Sjednat si pojištění do USA je jednoduché. Prostě si z možností cestovního pojištění vyberte „celý svět“. Jako vhodný limit pojištění doporučujeme variantu PLUS 6 mil Kč. Zdá se vám to moc? Berte v úvahu, že můžete v Americe zůstat dlouhodobě v nemocnici nebo vás budou letecky převážet zpět domů.

CHCI SE POJISTIT

Aby proběhla vaše cesta do Ameriky hladce.

Prostudujte si vše, co je dobré o cestování v USA vědět. Tyhle informace se vám neztratí.

Kde sídlí ambasády?

Už jste si sjednali pojištění, ale stále nevíte, na koho se obrátit, pokud ztratíte pas nebo budete potřebovat zázemí vlastní země? Řešením jsou české ambasády. V USA se nacházejí čtyři velké:

Velvyslanectví ČR ve Washingtonu

Generální konzulát ČR v Los Angeles

Generální konzulát ČR v New Yorku

Generální konzulát ČR v Chicagu

Podívejte se i na další kontaktní úřady pro občany České republiky.

Na stránkách naleznete důležité informace spojené s vízy a poplatky. Provedou vás i nenadálými situacemi v zahraničí.

Důležitá telefonní čísla

Policie, záchranná služba i hasiči mají na celém území telefonní číslo 911. Při telefonování v Americe se při vytáčení čísla nejprve volí 1, pak směrové číslo oblasti (bývá uváděno v závorce) a samotné sedmimístné telefonní číslo.

Více informací si můžete přečíst zde.

Víza a režim vstupu

Pokud jste si u nás sjednali pojištění Plus, zřejmě už máte víza v pořádku. Pokud chcete mít o vstupu do země aktuální informace, sledujte tuto webovou stránku.

Bezpečnostní doporučení

Ministerstvo zahraničních věcí provozuje Dobrovolnou registraci občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD). Stačí se zaregistrovat, správně si nastavit e-mail či telefonní číslo a v případě ničivého tornáda či sociálních nepokojů přijde smska. Díky této službě se vyhnete nepříjemným událostem, stejně jako v případě sjednání cestovního pojištění.

Zdravotnická a stomatologická péče

Před odletem do USA doporučujeme věnovat velkou pozornost výběru cestovního pojištění, a především výši pojistného plnění. V Americe je zcela jiný systém zdravotní péče než v České republice. V USA funguje zdravotnický systém založený na individuální odpovědnosti občanů. Stát negarantuje zdravotní péči pro všechny, zdravotní pojištění je v Americe dobrovolné a nenárokové. 17 % Američanů dokonce zdravotní pojištění nemá.

Více informací o lékařské péči v Americe se dozvíte zde.

Dobrá rada na závěr

Stáhněte si do mobilu naši aplikaci Koop Asistent. Jsou tam jak kontakty na naše ambasády ve světě, tak mezinárodní silniční pravidla a další praktické informace na cesty. Vše offline bez nutnosti připojovat se k internetu.