Co dělat, když chci cestovní pojištění do Maďarska?

Zaplaťte jen za takové pojištění, které odpovídá vašim plánům. Cestovní pojištění KOLUMBUS kryje náklady na léčebné výlohy až do výše 10 milionů korun a zahrnuje i rekreační sporty, jako je například cyklistika.

Za výhodnou cenu si můžete sjednat úrazové pojištění, pojištění přerušení cesty, nebo si pojistit věci umístěné ve stanu, nebo přívěsu. Můžete si pojistit i nadstandardní asistenční služby k vašemu autu, krátkodobě opuštěnou domácnost nebo rizikovější sporty.

Formulář sjednání cestovního pojištění vás provede krok za krokem všemi možnostmi.

Chci pojištění

Jaké osobní a cestovní doklady budete potřebovat na cestu do Maďarska?

Občanům České republiky stačí pro cestu do Maďarska, jakožto členské země Evropské unie, platný průkaz totožnosti. Další informace o cestovních dokladech pro děti nebo pro případ cesty se zapůjčeným vozem najdete tady.

Cestujete autem?

Pokud cestujete do Maďarska autem, budou se vám hodit asistenční služby HOLIDAY. V případě poruchy či nehody vozu, nebo nemožnosti řídit z důvodu úrazu či vážného onemocnění řidiče, zajistíme následující pomoc:

  • práci mechanika po dobu 1 hodiny zdarma
  • ubytování pro řidiče i spolucestující (pokud je reálná šance opravy vozidla do 48 hodin)
  • odtah vozidla do autoservisu (do vzdálenosti 50 km)
  • odtah vozidla do místa bydliště nebo autoservisu v místě bydliště, a to do vzdálenosti 3 000 km (nepodaří–li se opravit vozidlo do 48 hodin)
  • zapůjčení náhradního vozidla na 5 dní zdarma
  • přeprava cestujících z místa výskytu nepojízdného vozidla do autoservisu nebo do místa ubytování, případně na nádraží nebo letiště do limitu 25 EUR
  • zajištění náhradního řidiče na cestu zpět do místa bydliště
  • telefonické tlumočení při jednání s policií nebo autoservisem
  • zprostředkování finanční hotovosti v případě nouze do výše 1 000 EUR
  • úschova nepojízdného vozidla na střeženém parkovišti až na 7 dní

Co když ztratíte doklady?

Nevíte, na koho se obrátit, pokud ztratíte cestovní nebo osobní doklady? Navštivte Velvyslanectví České republiky v Budapešti adrese 1064 Budapest VI., Rózsa u. 61. Podrobné informace najdete na jejich webových stránkách pod tímto odkazem.

Kam volat, když bude nejhůř?

Pro občany České republiky, kteří se v Maďarsku ocitnou v nouzi či ohrožení života, je zřízena nouzová telefonní linka: 0036-30 924 70 81. Tuto linku využívejte i ve večerních a nočních hodinách či o víkendech. V pracovní dny a pracovní době (7:45 až 16:45) můžete volat také na telefonní linku Velvyslanectví ČR: 0036 146 250 11.

Bezpečnostní doporučení

Ministerstvo zahraničních věcí provozuje Dobrovolnou registraci občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD). Stačí se zaregistrovat, správně si nastavit e-mail či telefonní číslo a v případě ničivého tornáda či sociálních nepokojů přijde smska. Díky této službě se vyhnete nepříjemným událostem, stejně jako v případě sjednání cestovního pojištění.

Pojištění, []