Vážení klienti, od pondělí 23. 11. se na Vás těšíme na našich pobočkách v nové otevírací době. Před návštěvou pobočky si prosím ověřte na webu koop.cz případně telefonicky, zda je Vámi vybraná pobočka pro klienty dostupná a v jakém čase. Můžete nadále využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Co dělat, když chci cestovní pojištění do Maďarska?

Zaplaťte jen za takové pojištění, které odpovídá vašim plánům. Cestovní pojištění KOLUMBUS kryje náklady na léčebné výlohy až do výše 10 milionů korun a zahrnuje i rekreační sporty, jako je například cyklistika.

Za výhodnou cenu si můžete sjednat úrazové pojištění, pojištění přerušení cesty, nebo si pojistit věci umístěné ve stanu, nebo přívěsu. Můžete si pojistit i nadstandardní asistenční služby k vašemu autu, krátkodobě opuštěnou domácnost nebo rizikovější sporty.

Formulář sjednání cestovního pojištění vás provede krok za krokem všemi možnostmi.

Chci pojištění

Jaké osobní a cestovní doklady budete potřebovat na cestu do Maďarska?

Občanům České republiky stačí pro cestu do Maďarska, jakožto členské země Evropské unie, platný průkaz totožnosti. Další informace o cestovních dokladech pro děti nebo pro případ cesty se zapůjčeným vozem najdete tady.

Cestujete autem?

Pokud cestujete do Maďarska autem, budou se vám hodit asistenční služby HOLIDAY. V případě poruchy či nehody vozu, nebo nemožnosti řídit z důvodu úrazu či vážného onemocnění řidiče, zajistíme následující pomoc:

  • práci mechanika po dobu 1 hodiny zdarma
  • ubytování pro řidiče i spolucestující (pokud je reálná šance opravy vozidla do 48 hodin)
  • odtah vozidla do autoservisu (do vzdálenosti 50 km)
  • odtah vozidla do místa bydliště nebo autoservisu v místě bydliště, a to do vzdálenosti 3 000 km (nepodaří–li se opravit vozidlo do 48 hodin)
  • zapůjčení náhradního vozidla na 5 dní zdarma
  • přeprava cestujících z místa výskytu nepojízdného vozidla do autoservisu nebo do místa ubytování, případně na nádraží nebo letiště do limitu 25 EUR
  • zajištění náhradního řidiče na cestu zpět do místa bydliště
  • telefonické tlumočení při jednání s policií nebo autoservisem
  • zprostředkování finanční hotovosti v případě nouze do výše 1 000 EUR
  • úschova nepojízdného vozidla na střeženém parkovišti až na 7 dní

Co když ztratíte doklady?

Nevíte, na koho se obrátit, pokud ztratíte cestovní nebo osobní doklady? Navštivte Velvyslanectví České republiky v Budapešti adrese 1064 Budapest VI., Rózsa u. 61. Podrobné informace najdete na jejich webových stránkách pod tímto odkazem.

Kam volat, když bude nejhůř?

Pro občany České republiky, kteří se v Maďarsku ocitnou v nouzi či ohrožení života, je zřízena nouzová telefonní linka: 0036-30 924 70 81. Tuto linku využívejte i ve večerních a nočních hodinách či o víkendech. V pracovní dny a pracovní době (7:45 až 16:45) můžete volat také na telefonní linku Velvyslanectví ČR: 0036 146 250 11.

Bezpečnostní doporučení

Ministerstvo zahraničních věcí provozuje Dobrovolnou registraci občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD). Stačí se zaregistrovat, správně si nastavit e-mail či telefonní číslo a v případě ničivého tornáda či sociálních nepokojů přijde smska. Díky této službě se vyhnete nepříjemným událostem, stejně jako v případě sjednání cestovního pojištění.

[Pojištění]