Co dělat, když se chci pojistit na lyže?

Běžné sporty jako je fotbal, cyklistika nebo bruslení máte pojištěné automaticky v rámci základního cestovního pojištěníZe zimních sportů však do základní sazby patří pouze sáňkování. Lyžování a snowboarding patří mezi sporty, které je potřeba si připojistit pomocí tzv. Pojištění sportovních činností. Pokud si chcete u Kooperativy sjednat pojištění na lyže, nebo pojištění na snowboard, je nutné si připojistit Aktivní sporty. To zahrnuje pojistné události nejen při samotném lyžování a snowboardingu, ale například i při jízdě na U–rampě a ve skateparku, při kitingu a také jízdě na sněžném skútru. Pojištění pro tyto činnosti platí však jen pro pohyb na vyznačených trasách (to znamená na vyznačených a pro veřejnost otevřených sjezdovkách, tratích a přístupových cestách k nim). Freeride není možné pojistit.

Pojistit na lyže

Doporučujeme pojistit si i odpovědnost za škody.

Určitě doporučujeme pojistit si i odpovědnost za škody, které způsobíte třetím stranám. Například když srazíte jiného lyžaře na sjezdovce nebo se vám přihodí podobné nechtěné karamboly. V takové situaci nabízíme hrazení škody až ve výši 5 mil. Kč.

Jedete lyžovat za hranice?

Pro lyžování v České republice toto pojištění nepotřebujete a nelze ho ani sjednat. U nás totiž máte ošetření a léčebné výlohy hrazené ze zdravotního pojištění. Pokud za zimními sporty cestujete do zahraničí, doporučujeme sjednat si cestovní pojištění. Jde to i online, jednoduše a rychle. Pojištěni jste ihned po odeslání platby. V prvním kroku v přehledném formuláři zaškrtněte volbu „Pojištění sportovních činností" a tím je zařízeno vše najednou. Za léčebné výlohy v zahraničí zaplatíme až 10 mil. Kč a zásah horské služby hradíme s limitem až do výše 1 mil. Kč.

Cestujete autem?

Pokud cestujete na hory autem, doporučujeme i připojištění HOLIDAY - službu pro motoristy, která v případě poruchy nebo nehody vozidla, případně neschopnosti řidiče dále řídit, zajistí spoustu užitečných věcí. Např:

  • příjezd a práce mechanika po dobu 60 min zdarma
  • ubytování v hotelu pro řidiče i spolucestující (pokud je reálná šance opravy vozidla do 48h)
  • odtah vozidla do autoservisu (do vzdálenosti 50km)
  • odtah vozidla  do místa bydliště či autoservisu v místě bydliště do vzdálenosti 3000 km (nepodaří–li se opravit vozidlo do 48h)
  • zapůjčení náhradního vozidla na 5 dní zdarma
  • přeprava z místa výskytu nepojízdného vozidla do autoservisu, nebo do místa ubytování, příp. na nádraží nebo letiště
  • zajištění náhradního řidiče na cestu zpět do místa bydliště
  • telefonické tlumočení při jednání s policií nebo v autoservisu
  • zprostředkování finanční hotovosti v případě nouze
  • úschova nepojízdného vozidla na střeženém parkovišti až na 7 dní

Pojistit na lyže

Přejeme prašan, sluníčko a žádné lyžařské karamboly.

Pojištění, []