Vážení klienti. S ohledem na vládní opatření proti šíření koronaviru a naši dobrovolnou pomoc hygienickým stanicím při trasování kontaktů, došlo k dočasnému omezení provozu infolinky. Obracejte se na nás prosím pouze v pracovní dny od 8:00 do 17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Vážení klienti, od pondělí 23. 11. se na Vás těšíme na našich pobočkách v nové otevírací době. Před návštěvou pobočky si prosím ověřte na webu koop.cz případně telefonicky, zda je Vámi vybraná pobočka pro klienty dostupná a v jakém čase. Můžete nadále využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek nebo na infolince 957 105 105. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Co dělat, když se chci pojistit na lyže?

Běžné sporty jako je fotbal, cyklistika nebo bruslení máte pojištěné automaticky v rámci základního cestovního pojištěníZe zimních sportů však do základní sazby patří pouze sáňkování. Lyžování a snowboarding patří mezi sporty, které je potřeba si připojistit pomocí tzv. Pojištění sportovních činností. Pokud si chcete u Kooperativy sjednat pojištění na lyže, nebo pojištění na snowboard, je nutné si připojistit Aktivní sporty. To zahrnuje pojistné události nejen při samotném lyžování a snowboardingu, ale například i při jízdě na U–rampě a ve skateparku, při kitingu a také jízdě na sněžném skútru. Pojištění pro tyto činnosti platí však jen pro pohyb na vyznačených trasách (to znamená na vyznačených a pro veřejnost otevřených sjezdovkách, tratích a přístupových cestách k nim). Freeride není možné pojistit.

Pojistit na lyže

Doporučujeme pojistit si i odpovědnost za škody.

Určitě doporučujeme pojistit si i odpovědnost za škody, které způsobíte třetím stranám. Například když srazíte jiného lyžaře na sjezdovce nebo se vám přihodí podobné nechtěné karamboly. V takové situaci nabízíme hrazení škody až ve výši 5 mil. Kč.

Jedete lyžovat za hranice?

Pro lyžování v České republice toto pojištění nepotřebujete a nelze ho ani sjednat. U nás totiž máte ošetření a léčebné výlohy hrazené ze zdravotního pojištění. Pokud za zimními sporty cestujete do zahraničí, doporučujeme sjednat si cestovní pojištění. Jde to i online, jednoduše a rychle. Pojištěni jste ihned po odeslání platby. V prvním kroku v přehledném formuláři zaškrtněte volbu „Pojištění sportovních činností" a tím je zařízeno vše najednou. Za léčebné výlohy v zahraničí zaplatíme až 10 mil. Kč a zásah horské služby hradíme s limitem až do výše 1 mil. Kč.

Cestujete autem?

Pokud cestujete na hory autem, doporučujeme i připojištění HOLIDAY - službu pro motoristy, která v případě poruchy nebo nehody vozidla, případně neschopnosti řidiče dále řídit, zajistí spoustu užitečných věcí. Např:

  • příjezd a práce mechanika po dobu 60 min zdarma
  • ubytování v hotelu pro řidiče i spolucestující (pokud je reálná šance opravy vozidla do 48h)
  • odtah vozidla do autoservisu (do vzdálenosti 50km)
  • odtah vozidla  do místa bydliště či autoservisu v místě bydliště do vzdálenosti 3000 km (nepodaří–li se opravit vozidlo do 48h)
  • zapůjčení náhradního vozidla na 5 dní zdarma
  • přeprava z místa výskytu nepojízdného vozidla do autoservisu, nebo do místa ubytování, příp. na nádraží nebo letiště
  • zajištění náhradního řidiče na cestu zpět do místa bydliště
  • telefonické tlumočení při jednání s policií nebo v autoservisu
  • zprostředkování finanční hotovosti v případě nouze
  • úschova nepojízdného vozidla na střeženém parkovišti až na 7 dní

Pojistit na lyže

Přejeme prašan, sluníčko a žádné lyžařské karamboly.

[Pojištění]