Hudba a kultura

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Kooperativa vystupuje jako generální partner festivalu téměř od jeho založení v roce 1991. MHF je jedním z nejvýznamnějších a nejprestižnějších festivalů v oblasti vážné hudby v České republice.

Co festival charakterizuje:

  • Nezapomenutelná atmosféra letních víkendů nabitých žánrově bohatým hudebním repertoárem v magickém prostředí Českého Krumlova.
  • Program festivalu tradičně zasahuje i mimo rámec vážné hudby a oslovuje tak mnohem širší hudební publikum.
  • Koncerty se konají nejen pod širým nebem, ale i v historických prostorech, které Krumlov nabízí.
  • Na pódiích se po dobu trvání festivalu představily hvězdy jako: Jonaj Kaufmann, Placido Domingo, René Fleming, José Cura, Ramón Vargas, Arturo Sandoval, Carlos Piñana, Pavel Šporcl, Václav Hudeček, Mischa Maisky, Vojtěch Dyk, James Morrison a mnoho dalších.

Více informací: www.festivalkrumlov.cz

 

Svátky hudby v Praze – Václav Hudeček a jeho hosté

Generálním partnerem festivalu Svátky hudby v Praze jsme od roku 2010, kdy jsme se připojili k 19. ročníku tohoto festivalu. Hlavní myšlenkou festivalu je vytvořit prostor a podpořit možnosti pro mladé začínající umělce prezentovat se na veřejnosti.

Festival je tvořen hudebními večery, kdy se na pódiu setkávají mladí umělci a renomované hudební hvězdy. Začínali zde dnes již i mezinárodně věhlasní umělci jako Dagmar Pecková, Eva Urbanová, Pavel Šporcl, Jiří Bárta apod. Hostitelem je sám Václav Hudeček, který v rámci večera také vystupuje.

Doba konání festivalu je vždy od října do dubna následujícího roku, kdy se každý měsíc koná jeden koncert. 

Více informací: www.svatkyhudbyvpraze.cz

Čechomor – hudební skupina

Pojišťovna Kooperativa spojila své jméno s hudební skupinou Čechomor v roce 2007. Nadžánrový hudební styl a osobití umělci stojí za úspěchem koncertní šňůry, s kterou se můžete setkat po celé České republice pod názvem „Čechomor Kooperativa Tour“. Klíčovým prvkem všech koncertů je ale spojení Čechomoru s obecně prospěšnou společností Pomocné tlapky, kterou Kooperativa podporuje od roku 2003.

Výtěžkem z veřejných sbírek v letech 2007–2012 jsme pro Pomocné tlapky získali 1 435 000 Kč a Kooperativa k tomu v rámci koncertů skupiny Čechomor sama přispěla částkou 1 217 000 Kč.

Více informací: www.cechomor.cz

Aviatická pouť

Kooperativa je dlouholetým partnerem jedné z nejoblíbenějších leteckých přehlídek v Pardubicích – Aviatické pouti, která se koná každý první červnový víkend.

„Zaparkujte svá malá éra ve Veselé Koopě“. Tímto heslem Kooperativa upoutává pozornost na svůj netradiční event v rámci Aviatické pouti.

Kdykoli přijedete za zábavou, potřebujete chvilku klidu a rodiny s dětmi obzvláště. Na co se tedy mohou děti těšit?

Dětský koutek Veselá Koopa je opravdu nepřehlédnutelný. Navigace s orientačním plánkem vám ukáže správnou cestu, jak se k němu dostanete. Je určen především pro děti od 5 do 12 let a funguje jako bezplatný baby sitting. O děti se postará odborný tým animátorů.

Součástí týmu je klaun, který zabaví děti drobnými hrami a představeními.

Pro starší děti jsou připraveny tematické soutěže, při kterých mohou dovádět na venkovních trampolínách nebo skákacím hradu. Mladší dorostenci si mohou užívat den sledováním pohádek nebo malováním či modelováním z plastelíny. Velkou zábavou je malování na obličej s pohádkovými motivy. Přijeďte se podívat na vlastní oči!