Sport

Kooperativa NBL

Pojišťovna Kooperativa dlouhodobě podporuje sportovce a díky své komunikaci směrem k veřejnosti je známá svou chytrostí, důvtipem a nadhledem. Také tyto hodnoty nás přivedly k basketbalu, sportu, který je velmi tradiční, chytrý a atraktivní. 

Od sezóny 2014/2015 jsme generálním partnerem Národní basketbalové ligy.

Kooperativa NBL je nejvyšší česká soutěž v basketbalu mužů. Sezóna se skládá ze dvou částí: dlouhodobé části hrané systémem každý s každým a play-off, kdy osm nejlepších družstev hraje vylučovacím způsobem na tři vítězná utkání.

„V minulosti jsme byli 11 let partnerem extraligy volejbalu, hledali jsme tedy podobnou příležitost, jak se spojit s významnou českou ligovou soutěží. Basketbal je u nás třetím nejsledovanějším sportem, doufám tedy, že spolupráce bude oboustranně prospěšná,“ potvrdil spolupráci Jindřich Skrip, ředitel Úseku marketingu a vývoje produktů v pojišťovně Kooperativa.

S naším vstupem do světa basketbalu jsme pro Kooperativa NBL připravili nové logo i nový web. Zároveň byla také ve spolupráci a pod vedením studenta Akademie výtvarných umění v Praze Vojty Adamce vytvořena nová, velmi netradiční trofej pro vítěze soutěže. V neposlední řadě speciálně pro Kooperativa NBL složil DJ Wich, jeden z nejúspěšnějších DJ's česko-slovenské hip-hopové scény, znělku soutěže. Při kompozici svého hudebního díla nechat inspirovat charakteristickými zvuky basketbalového prostředí – pískání bot při pohybu po palubovce a driblink. 

Jsme přesvědčeni o tom, že basketbal je krásný sport, který má v České republice dlouholetou – a velice úspěšnou – historii a tradici. Rádi bychom divákům, rodičům i dětem a potenciálním hráčům ukázali ony stěžejní hodnoty basketbalu. Proto jsme s předními hvězdami českého basketbalu, jako jsou Tomáš Satoranský, Jan Veselý, Jiří Welsch, Luboš Bartoň, Vojta Hruban a další, natočili sérii krátkých videí, která tyto atributy představí a možná připomenou. Jejich spojením bude také nová znělka doprovozená již známou hudbou DJ Wiche. 

Více na www.nbl.cz.

Kolo pro život

Kolo pro život je největším seriálem závodů na horských kolech v České republice. Svou sezónu startuje v dubnu a na celkem šestnácti závodech spolu měří síly profesionální závodníci i hobby jezdci v rámci hlavního závodu, či kratší trasy. Pro rodiny s dětmi či méně náročné cyklisty je připravena také nejkratší trasa, tzv. Fitness jízda. Na své si přijdou děti i v rámci dětských závodů, které startují vždy dopoledne před hlavním závodem. 

Pojišťovna Kooperativa stojí v čele hlavních partnerů závodů Kolo pro život již od roku 2005. V rámci svých aktivit se zaměřuje především na závodníky, kterým se snaží poskytovat servisní služby, které na závodech reálně využijí a zajistí jim maximální možné pohodlí.

V DEPO Kooperativa můžete využít:

  • tým servisních mechaniků, kteří se postarají o vaše kolo,
  • sprchy s teplou vodou a převlékárnami,
  • vysokotlaké myčky kol,
  • bezpečnou zónu pro bezpečné odložení vašeho kola po celý den závodu,
  • jednorázové úrazové pojištění na každý závod.

V roce 2011 - 2012 jsme připravili cyklistický video-seriál. Celkem 12 tematických dílů je zpracováno tak, aby si na své přišel jak začínající cyklista, tak i pokročilejší jezdec. Na cyklistický „singletrack“ jsme se vydali s bikerem Radimem Kořínkem a mechanikem Pavlem Čábelickým. Všechny díly naleznete na našem Youtube kanále.

V roce 2013 a 2014 jsme v rámci projektu Bikemaratonec pomáhali vybrané cyklistce, resp. vybranému cyklistovi připravit se na bikemaraton Drásal.

V roce 2015 jsme na vybraných závodech připravili Kurz první pomoci pro děti, zaměřený především na cyklistická zranění. V našem stánku se spolu se svými rodiči mohly přiučit a osvojit si základy první pomoci a zabavit se u doprovodných a edukativních aktivit.

Více informací: www.kolopro.cz.