Jak Kooperativa pomáhá

I my v tomto složitém období hledáme cesty, jak co nejlépe ochránit naše zaměstnance a podat pomocnou ruku tam, kde je potřeba.

Pomoc neziskovým organizacím

Benefiční koncert Čechomoru

Na Velikonoční pondělí se odehrál živě streamovaný benefiční koncert v netradičním akustickém složení na podporu linky důvěry Senior telefon ŽIVOTa 90. Během Koncertu se podařilo vybrat 115 030 Kč. Nadace Kooperativy tuto částku zdvojnásobila. Ve čtvrtek 30. dubna sbírka skončila a celkem se za necelé tři týdny podařilo na Senior telefon přispět částkou 272 185  Kč. A abychom vám přiblížili, komu a jak projekt pomáhá, připravili jsme pro vás rozhovor s vedoucím projektu Františkem Horákem. Přejeme hezké počtení a děkujeme všem, kdo přispěli.

 

Koncert Čechomor

Rychlé granty

Pro naše partnerské organizace v Praze i v regionech vypsala Nadace Kooperativy rychlé granty na zmírnění následků epidemie a dopadů nutných restrikcí na kvalitu života klientů a činnosti neziskových organizací. Celkem jsme rozdělili 1.026.011 Kč 21 organizacím. Neziskové organizace mohly požádat o jednorázový příspěvek v maximální výši 50 tis. Kč na ochranné pomůcky a desinfekce, vitamíny a léky, na pokrytí ztrát z příjmů, zvýšené náklady a mzdy. Finanční prostředky putovaly do hospiců, domů s pečovatelskou službou, organizací s terénní asistenční péčí a dalším, kteří často pracují s rizikovými skupinami obyvatel.

#SKODAAUTOpomaha

Zapojili jsme se do projektu #SKODAAUTOpomaha. Do konce března vyjela stovka vozů ŠKODA do všech koutů České republiky s pojištěním zdarma od Kooperativy. Vozy jsou díky bezplatně zapůjčené městům a neziskovým organizacím, které se zapojují do pomoci ohroženým skupinám obyvatel. Postupně k nim přibývají i vozidla dobrovolníků, kteří je nezištně poskytují přes aplikaci HoppyGo. Kompletní informace k projektu najdete v tiskové zprávě.

Roušky a desinfekce pro Asistence o. p. s.

Pro naši partnerskou organizaci Asistence o. p. s. se nám podařilo zajistit 600 roušek, které ušila chráněná dílna Pytlíčky.cz, 10 kanystrů desinfekce a 40 ks ochranných štítů.

Dopravní bezpečnost

Pandemie sice snižuje počty vozidel na silnicích, naši pozornost bychom ale snižovat neměli. Dlouhodobě se snažíme prostřednictvím Platformy VIZE 0 zlepšovat dopravní bezpečnost na našich silnicích. Teď je více než kdy jindy potřeba, abychom byli ohleduplní ke všem složkám IZS a nezaměstnávat je nehodami z nepozornosti. Dodržujte odstup, věnujte se plně řízení, tankujte větší množství pohonných hmot méně často. Kompletní informace a doporučení si můžete přečíst v tiskové zprávě Platformy VIZE 0.

Vizanula 4

Markétina dopravní výchova online

Náš preventivní CSR projekt Markétina dopravní výchova se rozrostl o novou dopravně bezpečnostní aplikaci. Žáci základních škol si tak mohou i během karantény z pohodlí domova procvičovat znalosti z dopravní výchovy. Na výběr mají z osmi okruhů, které dohromady zahrnují více než 900 testových otázek. Zabaví se a ještě se něco naučí.

Zaměstnanci

Bezpečnost

Po uzavření škol jsme vyšli vstříc rodičům a navýšili počet Free Days (placené volno navíc). Všichni zaměstnanci, u kterých je možná práce z domova, pracují v režimu Home Office. Pro zaměstnance v terénu se nám ve spolupráci s našimi regionálními pracovišti podařilo zajistit dostatek ochranných pomůcek. Na pobočkách jsme rovněž nainstalovali ochranná plexiskla, abychom mohli být i nadále k dispozici našim klientům.

Informovanost

Intenzivně jsme pracovali na informovanosti ve firmě a díky interní komunikace se k zaměstnancům dostávají aktuální informace. Součástí informačního streamu je i nově vytvořená stránka s důležitými informacemi ohledně prevence a důležitých kontaktů, ale i tipy na dobrovolnické iniciativy, vzdělávací aktivity pro děti i dospělé nebo kulturu online. Abychom ale napjatou atmosféru i odlehčili, vyhlásili jsme interní výzvu #UkažSvouRoušku nebo Sdílej svůj „pracovní gauč“.

Hledáme zajímavé nápady

Máte nápad, iniciativu, start-up, který má za cíl pomoci ohroženým skupinám obyvatel v současné situaci, či pomoci zastavit šíření viru? Nebo zajímavým způsobem podpoří neziskové organizace nyní i do budoucna. Dejte nám vědět na odpovednafirma@koop.cz. Rádi takový projekt podpoříme.