Vážení klienti, aktuálně se potýkáme s technickými problémy na straně poskytovatele e-mailového řešení. Z tohoto důvodu budou Vaše e-mailové požadavky zpracovány se zpožděním. Omlouváme se za vzniklé komplikace.

Vážení klienti, od pondělí 23. 11. se na Vás těšíme na našich pobočkách v nové otevírací době. Před návštěvou pobočky si prosím ověřte na webu koop.cz případně telefonicky, zda je Vámi vybraná pobočka pro klienty dostupná a v jakém čase. Můžete nadále využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Co dělat, když chci auto pojistit na dovolenou.

Povinné ručení, které máte sjednané na své vozidlo, platí i v cizině. Státy, kde platí, jsou uvedeny na tzv. zelené kartě. Vždy ji s sebou mějte, abyste to mohli prokázat. Úhrada případných škod, které způsobíte, je tedy vyřešena.

Havarijní pojištění platí po Evropě (včetně celého Turecka) a vybrat si můžete ze stejných rizik jako v ČR: havárie, odcizení, živel nebo vandalismus.

Chápeme, že nechcete platit havarijní pojištění na celý rok, když se chcete pojistit jen na dovolenou, protože máte obavu z daleké jízdy. Proto nabízíme i havarijní pojištění na jeden měsíc. 

V rámci asistenčních služeb, které máte k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění automaticky zdarma, odtáhneme nepojízdné auto do nejbližšího servisu, uschováme ho a zajistíme vám ubytování. Tyto základní služby si můžete za příplatek rozšířit o zajištění dopravy zpět do ČR, pomoc, když vám dojde benzín, nebo si zabouchnete klíčky. Služby hledejte mezi Nadstandardními asistenčními službami.    

Nezapomeňte si před cestou zjistit informace o dopravních pravidlech zemí, přes které pojedete. Nejde jen o rychlostí limity, ale také o povinnou výbavu, mýtné nebo místní zvyklosti. V italských horách je například povinné mít od 1. 11. do 15. 4. zimní pneumatiky nebo v kufru připravené zimní řetězy. Ve Španělsku a dalších zemích jsou zase povinné náhradní dioptrické brýle (pokud je nosí řidič) nebo zákaz odhazování nedopalků cigaret z důvodu letních požárů.