Co dělat, když chci auto pojistit na dovolenou.

Povinné ručení, které máte sjednané na své vozidlo, platí i v cizině. Státy, kde platí, jsou uvedeny na tzv. zelené kartě. Vždy ji s sebou mějte, abyste to mohli prokázat. Úhrada případných škod, které způsobíte, je tedy vyřešena.

Havarijní pojištění platí po Evropě (včetně celého Turecka) a vybrat si můžete ze stejných rizik jako v ČR: havárie, odcizení, živel nebo vandalismus.

Chápeme, že nechcete platit havarijní pojištění na celý rok, když se chcete pojistit jen na dovolenou, protože máte obavu z daleké jízdy. Proto nabízíme i havarijní pojištění na jeden měsíc. 

V rámci asistenčních služeb, které máte k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění automaticky zdarma, odtáhneme nepojízdné auto do nejbližšího servisu, uschováme ho a zajistíme vám ubytování. Tyto základní služby si můžete za příplatek rozšířit o zajištění dopravy zpět do ČR, pomoc, když vám dojde benzín, nebo si zabouchnete klíčky. Služby hledejte mezi Nadstandardními asistenčními službami.    

Nezapomeňte si před cestou zjistit informace o dopravních pravidlech zemí, přes které pojedete. Nejde jen o rychlostí limity, ale také o povinnou výbavu, mýtné nebo místní zvyklosti. V italských horách je například povinné mít od 1. 11. do 15. 4. zimní pneumatiky nebo v kufru připravené zimní řetězy. Ve Španělsku a dalších zemích jsou zase povinné náhradní dioptrické brýle (pokud je nosí řidič) nebo zákaz odhazování nedopalků cigaret z důvodu letních požárů.