Co dělat, když se chci pojistit do Rakouska?

Sjednat si pojištění do Rakouska je snadné. Prostě si z možností cestovního pojištění vyberte „Evropa“. Pojištění KLASIK (5 mil. Kč) doporučujeme pro výlety k našim sousedům, stejně jako v případě, že chcete na některé z rakouských univerzit studovat. Připadá vám to pro cestu k sousedům zbytečně moc? Berte v úvahu, že můžete v Rakousku zůstat dlouhodobě v nemocnici nebo vás budou převážet zpět domů. 

Chci pojištění

Aby vaše cesta do Rakouska proběhla hladce.

Přečtěte si vše, co je dobré před cestou vědět. Tyhle informace se vám neztratí.

Kde sídlí ambasády?

Pojištění už jste si sjednali, ale stále nemáte tušení, na koho se obrátit, pokud ztratíte pas. Navštivte českou ambasádu nebo konzuláty:

Velvyslanectví ČR ve Vídni

Honorární konzuláty jsou v Salzburgu, Linzi, Klagenfurtu, Innsbrucku a Grazu.

Kam volat, když bude nejhůř?

Pro občany České republiky, kteří se v Rakousku ocitnou v nouzi či ohrožení života, je zřízena nouzová telefonní linka: 0043-67684964615. Tuto linku využívejte ve večerních a nočních hodinách či o víkendech. V pracovní době (8:00 až 17:00) můžete od pondělí do pátku volat na telefonní linku Velvyslanectví ČR: 0043(01)89958111.

Potřebujete všeobecné informace o Rakousku?

Chcete se před cestou k našim sousedům ještě trošku vzdělat nebo si jenom oprášit vědomosti ze školy? Na této stránce naleznete rozcestník se základními informacemi o této zemi. Podle zájmu si vyberte oblast, o které chcete vědět víc, a pusťte se do čtení.

Pokud umíte německy a aktivně v němčině čtete, můžete navštívit některý z rakouských informačních portálů.

Jaké osobní a cestovní doklady budete potřebovat na cestu do Rakouska?

Vzít si na cesty ty správné, a především platné cestovní doklady je to nejdůležitější. K našim sousedům můžete cestovat s občanským průkazem nebo s cestovním pasem. Informace o cestovních dokladech a občanských průkazech najdete tady.

Jedete si do Rakouska zalyžovat?

Rakousko je skutečným rájem lyžařů, v této zemi můžete po sjezdovkách najet 6 500 km. Lyžování v Rakousku je pro nás zajímavé, protože je nejbližší alpskou zemí s výborným poměrem kvality a ceny nejen pro lyžování, ale i ubytování. Více informací o lyžařských oblastech, počasí i ubytování najdete zde.

Chystáte se do Rakouska na delší dobu?

Ať už se chystáte k našim sousedům za studiem, nebo na delší poznávací cestu, určitě se vám budou hodit kontakty na krajany žijící v Rakousku. Nikdy nevíte, kdy se vám v zahraničí bude hodit dobrá rada či podpora lidí mluvících stejným jazykem. Přehled nejrůznějších spolků a uskupení najdete zde.

Kam na kulturní tipy a nápady na zajímavý program?

Pokud chcete navštívit nejnovější výstavu nebo se informovat o tom, jaké akce v Rakousku během vašeho pobytu proběhnou, navštivte stránky Českého centra. Najdete na nich nejen kulturní tipy, ale také spoustu praktických informací.

Bezpečnostní doporučení

Ministerstvo zahraničních věcí provozuje Dobrovolnou registraci občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD). Stačí se zaregistrovat, správně si nastavit e-mail či telefonní číslo a v případě živelních pohrom či sociálních nepokojů přijde smska. Díky této službě se vyhnete nepříjemným událostem, stejně jako v případě sjednání cestovního pojištění.

Dobrá rada na závěr

Stáhněte si do mobilu naši aplikaci Koop Asistent. Jsou tam jak kontakty na naše ambasády ve světě, tak mezinárodní silniční pravidla a další praktické informace na cesty. Vše offline bez nutnosti připojovat se k internetu.

Abychom vám mohli nabízet služby, které co nejlépe vyhovují právě vám, využívají tyto stránky cookies. Jejich návštěvou s používáním souhlasíte.