Pojištění sportovní výbavy FIT

Pojištění jízdních kol, lodí, tenisových raket a dalšího sportovního vybavení proti odcizení i poškození.

Pojištění jízdních kol, lodí, tenisových raket a dalšího sportovního vybavení proti odcizení i poškození.

K čemu je pojištění dobré

Pojištění pokud dojde k odcizení nebo poškození vaší sportovní výbavy - jízdních kol, lodí, tenisových raket a dalšího sportovního vybavení. A to z garáže, kočárkárny, při pádu kola ze střechy auta nebo zlomení lyže na sjezdovce. 

Pojištění využije celá vaše rodina, protože se vztahuje na věci všech členů domácnosti.

Co všechno pojištění obsahuje

Co vám pojistíme:

  • sportovní výbavu (jízdní kola, koloběžky, lyže, snowboardy, golfové hole, tenisové rakety, potápěčskou či horolezeckou výbavu a další vybavení)
  • střešní nosiče, boxy apod.
  • oděvy, obuv, tašky nebo ochranné obaly určené ke sportu

Pojištění se vztahuje i na cizí věci užívané pojištěným (vypůjčené, pronajaté).

Pro jaké případy platí

Všechny věci jsou pojištěny proti krádeži, loupeži, vandalismu či přírodním živlům. Platí při jejich rozbití během nakládání nebo vykládání, při dopravní nehodě nebo při poškození výbavy během sportu (platí pro amatérské sportování).

Kde pojištění platí

Týká se škod vzniklých v ​místě pojištění. Může jít o:

  • byt (trvale i rekreačně obývaný)
  • garáž
  • kolárna, kočárkárna a jiné společné nebytové prostory

Pojištění zahrnuje i škody vzniklé jinde než v místě pojištění. Například věci odložené v penzionu nebo nechané v autě při návštěvě nákupního centra. To vše na území celého světa.

Dobrá rada

Využijte možnosti, zvolit si dvě různá místa pojištění, kde chcete mít své sportovní vybavení pojištěné. Například dům, kde žijete a chalupu, kam jezdíte na lyže.

Co si můžete připojistit

Další výhodou pojištění sportovní výbavy FIT je možnost, sjednat si k němu pojištění odpovědnosti. To vám při sportování pomůže, pokud svojí neopatrností způsobíte škodu někomu jinému. Například když na kole srazíte chodce nebo na sjezdovce zlomíte lyži druhému lyžaři. 

Platí po celém světě, vztahuje se i na vaše děti a zvířata a pojištění uplatníte nejen při sportovních karambolech, ale i v dalších životních situacích.

Kolik to stojí

Pojištění pro naše klienty stojí od 1 035 Kč za rok. Cenu ovlivňuje hodnota a rozsah pojištěné výbavy. 

Sleva 50 % pro naše klienty

Pojištění FIT nabízíme našim klientům se slevou 50 %, která platí po celou dobu trvání pojištění. Neplatí jen pro klienty s krátkodobým cestovním pojištěním.

Dokumenty k pojištění

Dokumenty k pojištění od května 2017

Soubor dokumentů k pojištění majetku a odpovědnosti občanů
Informační dokument o pojistném produktu - Sportovní výbava

Dokumenty k pojištění od dubna 2016

Kompletní informace o pojištění najdete ve Zvláštních pojistných podmínkách. Například výčet pojištěného vybavení najdete v článku 2, výčet míst v článku 5.

Všeobecné pojistné podmínky pro pojištění majetku a odpovědnosti (M-100/14)
Zvláštní pojistné podmínky pro pojištění sportovní výbavy (M-555/16)
Soubor dokumentů k pojištění majetku a odpovědnosti občanů 2017

Časté dotazy

Kolik vám vyplatíme?

Za ukradené kolo nebo zlomenou lyži vám vyplatíme tolik, abyste si mohli koupit obratem stejně kvalitní nové. V případě škody na věci s hodnotou nad 20 000 Kč je nutné doložit doklad, aby pojistné plnění nebylo omezeno tímto limitem.

Jsou věci pojištěné i mimo můj domov?

Ano, pojištění zahrnuje i škody vzniklé jinde než v místě vašeho bydliště.  Vztahuje se tak například i na věci odložené před chatou nebo v penzionu, když jste na lyžích. Nebo když vaše auto vybere nenechavec během dovolené. To vše na území celého světa.

Do jaké výše budou moje věco pojištěné?

Sportovní výbavu vám pojistíme do výše její hodnoty. Výbavu nad 50 000 Kč (např. drahé kolo nebo golfovou výbavu) ale uveďte přímo jmenovitě do smlouvy. Zajistíte si tak, že vám vyplatíme odpovídající částku.