Česká lékárnická komora

Na základě Dohody o podmínkách pojištění č. 4401700002 mezi Kooperativou a Českou lékárnickou komorou mohou členové ČLnK uzavřít pojištění odpovědnosti poskytovatele zdravotních služeb (profesní pojištění) za zvýhodněných podmínek.

Členům a zaměstnancům ČLnK nabízíme také další zvýhodnění, které jsou popsána v Rámcové dohodě č. 4401700003. Týká se pojištění majetku a odpovědnosti, pojištění motorových vozidel a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli.

Zároveň členům ČLnK nabízíme pojištění lékárny, které je speciálně vyvinuto pro lékaře, stomatology a další provozovatele soukromých zdravotnických praxí.

Nejčastější otázky ohledně koronavirové situace

Lékárník (poskytovatel lékárenské zdravotní péče) je pozitivní na COVID-19. Bude pojišťovna Kooperativa plnit, když bude ležet v karanténě, a navíc s těžkými příznaky více než měsíc v nemocnici?

Ano, pojišťovna bude pojistnou událost plnit z rizika pojištění přerušení provozu. Je důležité, aby měl lékárník (poskytovatel lékárenské zdravotní péče) uzavřeno pojištění LÉKÁRNY a sjednáno pojištění přerušení provozu. Za každý den přerušení provozu lékárny obdrží sjednanou částku, a to počínaje následujícím dnem po uplynutí sjednané časové spoluúčasti.

Lékárník (poskytovatel lékárenské zdravotní péče) vydává léky. Je pozitivní na COVID-19, ale žádné příznaky nemá. O nákaze se dozví později, ale mezitím stačí nakazit 2 návštěvníky lékárny. Bude pojišťovna Kooperativa plnit újmu na zdraví těmto návštěvníkům?

Pojišťovna bude pojistnou událost plnit, pokud má lékárník (poskytovatel lékárenské zdravotní péče) sjednané připojištění odpovědnosti za újmu způsobenou zavlečením nebo rozšířením nakažlivé choroby lidí. Toto připojištění se sjednává u pojištění profesní odpovědnosti.

Video o naší spolupráci

 

Kontaktujte nás

Jednoduše si vyberte pouze formu kontaktu, která Vám vyhovuje.