Česká lékařská komora

Na základě Dohody o podmínkách pojištění mezi Kooperativou a Českou lékařskou komorou mohou členové ČLK uzavřít pojištění odpovědnosti provozovatele zdravotnického zařízení (profesní pojištění) za zvýhodněných podmínek.

Členům ČLK nabízíme také pojištění Ordinace, které je speciálně vyvinuto pro lékaře, stomatology a další provozovatele soukromých zdravotnických praxí.

Nejčastější otázky ohledně koronavirové situace

Lékař je pozitivní na COVID-19. Bude pojišťovna Kooperativa plnit, když bude ležet v karanténě, a navíc s těžkými příznaky více než měsíc v nemocnici?

Ano, pojišťovna bude pojistnou událost plnit z rizika pojištění přerušení provozu. Je důležité, aby měl lékař uzavřeno pojištění ORDINACE a sjednáno pojištění přerušení provozu. Za každý den přerušení provozu ordinace obdrží lékař sjednanou částku, a to počínaje následujícím dnem po uplynutí sjednané časové spoluúčasti.

Lékař ordinuje. Je pozitivní na COVID-19, ale nemá žádné příznaky. O nákaze se dozví později, ale mezitím stačí nakazit 2 své pacienty. Bude pojišťovna Kooperativa plnit újmu na zdraví pacientům?

Ano, pojišťovna bude pojistnou událost plnit z rizika pojištění profesní odpovědnosti, které v základním krytí zahrnuje i odpovědnost za újmu způsobenou zavlečením nebo rozšířením nakažlivé choroby lidí. Toto riziko je obsaženo v každé smlouvě lékaře, který má toto pojištění sjednané prostřednictvím Rámcové pojistné smlouvy s Kooperativou.

Video o naší spolupráci

 

Nechte se kontaktovat

Jednoduše si vyberte pouze formu kontaktu, která Vám vyhovuje.