Spolupráce se školami

Rádi se inspirujeme vámi, kteří jste si ještě nezaplevelili hlavy nešvary dospělých. Zkuste u nás Trainee program.

1. Studenti

Nabízíme vám spolupráci při psaní semestrálních, bakalářských a diplomových prací. Zapojíme i studenty středních a vyšších odborných škol. Nemusíte se bát, jedná se o administrativní výpomoc krátkodobého charakteru.

Při stážích seznámíme studenty vysokých škol, jak to u nás chodí a reálně poznáte, jak se pracuje ve vybraném oddělení.

Při brigádách získáte pracovní zkušenosti v rámci dlouhodobější spolupráce.

Máte–li zájem o absolvování odborné praxe či konzultace závěrečné práce, pošlete nám svou stručnou žádost s životopisem na spolupraces@koop.cz. V případě konzultací také téma a stručný popis práce.

My se pak zeptáme těch správných kolegů, jak moc jsou zrovna vytížení a dáme vám vědět.

2. Absolventi

Gratulujeme k úspěšnému dokončení studia. Byla to fuška? Nebo jste to zvládli hravě? Ať tak či tak, my na známky (a poznámky) tolik nekoukáme. Zajímá nás, jací jste a co umíte.

 • Trainee program – juniorní /pozice vhodné pro absolventy
 • Absolventům SŠ, VOŠ a VŠ nabízíme zajímavé obchodní pozice po celé ČR

Aktuální nabídka volných pozic.

3. Trainee program

NaKOOPni svou kariéru v našem Trainee programu.

Co je Trainee program

Jedná se o program pro absolventy vysokých škol. Chceme si tak vychovat budoucí kolegy, kteří se připraví na dráhu specialisty či manažera. Výhodou je, že se seznámíte s jednotlivými odděleními společnosti a jejich aktivitami. Získáte pracovní smlouvu na dobu určitou (jednoho roku) s možností prodloužení. Stáváte se klasickým zaměstnancem společnosti včetně všech výhod a benefitů. Po roce vám pomůžeme vybrat pozici, která vám nejvíc sedne.

Pro koho je určen

Pro absolventy vysoké školy, minimálně bakalářského studia. Pro každého, kdo má zájem na sobě pracovat, dozvědět se jak funguje pojišťovna, získat relevantní praxi a být součástí jedné z nejsilnějších pojišťoven na českém trhu.

Jaké jsou požadavky

Absolvent vysoké školy, min. bakalářského stupně (max. rok od ukončení studia)

 • Max. jeden rok praxe na plný úvazek
 • Aktivní znalost anglického/německého jazyka
 • Silné komunikační dovednosti
 • Samostatnost při řešení úkolů
 • Schopnost rychle se orientovat a učit se novým věcem
 • Bližší požadavky budou upřesněny v rámci výběrového řízení

Jak probíhá výběrové řízení

Nelekejte se. Vypadá to složitě a zdlouhavě, ale vlastně o nic nejde. Teď máte ideální příležitost vyzkoušet si, jak probíhá plnohodnotné výběrové řízení. Výhodu máte v tom, že moc dobře víme, že je to pro vás nové, takže vás podpoříme, jak to jen půjde.

1. Přihlášení do Trainee programu
2. Předvýběr životopisů
3. Telefonický rozhovor
4. Osobní setkání s personalistkou
5. Assessment Centrum
6. Osobní setkání s manažerem
7. Nástup do Trainee programu

Jak se přihlásit

 • Zašlete nám svůj životopis v českém a anglickém jazyce, společně s motivačním dopisem na trainee@koop.cz.
 • Do předmětu e–mailu uveďte, v jakém regionu chcete Trainee program absolvovat (Praha, Brno, České Budějovice, Plzeň, Olomouc, Ostrava, Liberec, Pardubice)

Jak celý rok probíhá

Vsadíme se, že to bude jeden z nejnabitějších roků vašeho života. Skočíte do toho rovnýma nohama a každý den poznáte nové lidi a nové zkušenosti. Společně to ale zvládneme, budete mít svého osobního personalistu, který vás povede.

Ve zkratce vás čeká

 • Nástup do Trainee programu aneb úvodní otrkání
 • Profesní minimum pro každého nového zaměstnance. Zní to zvláště, ale zkrátka jde o základní dovednosti, které naši zaměstnanci musí zvládat, i když je o půlnoci vzbudí.
 • Úvodní školení pro nové pojišťovací poradce. Tady už půjde do tuhého. S počtem pojistných produktů nešetříme a správně je pochopit, vysvětlit a prodat není žádná hračka. Ale věřte nám, tyto znalosti se vám hodí i do běžného života.
 • Zapracování v mateřském úseku. Blíže se seznámíte s kolegy a jejich prací. Určitě budete oblíbení, protože jim pomůžete s některými úkoly.
 • Speciální školení pro trainees.
 • Teambuilding. Uvidíte, že i pojišťováci jsou dobrá parta a umí za to vzít. Jezdíme společně na hory, na vodu nebo jen tak courat po kraji.
 • Stáže pořádané personálním úsekem a mnoho dalšího.

Nevymýšlíme si

Takto na Trainee program vzpomínají vaši předchůdci.

 

Trainee program je o práci ale i zábavě a kolektivu. Abychom se vzájemně lépe poznali a na pár dní hodili za hlavu všechny novinky, se kterými je potřeba se seznámit, vyrážíme společně na "tábor". Nelekejte se, stany stavět nemusíte, ani držet bobříky a noční hlídku, ale zážitky si odvezete tak či tak. Podívejte se, jak to na Trainee táboře probíhá.     

Otázky a odpovědi

Nedozvěděli jste se o Trainee programu vše? Zeptejte se nás na trainee@koop.cz nebo se podívejte na nejčastější dotazy a odpovědi