Vážení klienti, od pondělí 23. 11. se na Vás těšíme na našich pobočkách v nové otevírací době. Před návštěvou pobočky si prosím ověřte na webu koop.cz případně telefonicky, zda je Vámi vybraná pobočka pro klienty dostupná a v jakém čase. Můžete nadále využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Tereza Kubíčková

Samostatný odborný referent, Úsek pojištění hospodářských rizik, trainee 2011/2012,

"Je to krok do neznáma. Ale stojí za to."

Tereza Kubíčková portrétV rámci Trainee programu v Kooperativě se mým domovským stanovištěm stal personální úsek, odkud jsem vyrážela „na zkušenou“ do dalších úseků a oddělení v celé republice. Když se ohlédnu zpět za celým průběhem mého působení na pozici asistent junior, nelze vypíchnout jeden zážitek, protože velkým zážitkem je samotná účast v Trainee programu. Je to krok do neznáma, kdy se na začátku mísí očekávání, určité představy i drobné obavy, co přinesou dny a měsíce příští.

Účast na Trainee programu mi přinesla kromě práce na výchozím úseku možnost seznámit se s produkty pojišťovny a poznat blíže fungování společnosti v širším spektru, což umožňuje získat další cenné zkušenosti. V neposlední řadě má člověk šanci poznat nové lidi, kteří ho mohou s trochou štěstí nasměrovat správným směrem. Nabyté znalosti a zkušenosti lze využít v dalším pracovním životě, což je dobrou devizou do budoucna. Důležité je ovšem být aktivní ve vyhledávání možností pracovních stáží, kde by se účastník mohl rozvíjet.

Moje práce na personálním úseku s uplynutím Trainee programu skončila, nyní jsem zakotvila na oddělení motorových vozidel. Teprve čas ukáže, jestli zde budu nabírat hlubší pracovní zkušenosti či budou mé kroky směřovat někam dále.

Trainee program v Kooperativě je dobrou příležitostí, určitě ale člověk nesmí mít strach chytit příležitost „za pačesy“. Neboť platí heslo: kdo se bojí, nesmí na Trainee program do Kooperativy:-)