Tereza Kubíčková

Samostatný odborný referent, Úsek pojištění hospodářských rizik, trainee 2011/2012,

"Je to krok do neznáma. Ale stojí za to."

Tereza Kubíčková portrétV rámci Trainee programu v Kooperativě se mým domovským stanovištěm stal personální úsek, odkud jsem vyrážela „na zkušenou“ do dalších úseků a oddělení v celé republice. Když se ohlédnu zpět za celým průběhem mého působení na pozici asistent junior, nelze vypíchnout jeden zážitek, protože velkým zážitkem je samotná účast v Trainee programu. Je to krok do neznáma, kdy se na začátku mísí očekávání, určité představy i drobné obavy, co přinesou dny a měsíce příští.

Účast na Trainee programu mi přinesla kromě práce na výchozím úseku možnost seznámit se s produkty pojišťovny a poznat blíže fungování společnosti v širším spektru, což umožňuje získat další cenné zkušenosti. V neposlední řadě má člověk šanci poznat nové lidi, kteří ho mohou s trochou štěstí nasměrovat správným směrem. Nabyté znalosti a zkušenosti lze využít v dalším pracovním životě, což je dobrou devizou do budoucna. Důležité je ovšem být aktivní ve vyhledávání možností pracovních stáží, kde by se účastník mohl rozvíjet.

Moje práce na personálním úseku s uplynutím Trainee programu skončila, nyní jsem zakotvila na oddělení motorových vozidel. Teprve čas ukáže, jestli zde budu nabírat hlubší pracovní zkušenosti či budou mé kroky směřovat někam dále.

Trainee program v Kooperativě je dobrou příležitostí, určitě ale člověk nesmí mít strach chytit příležitost „za pačesy“. Neboť platí heslo: kdo se bojí, nesmí na Trainee program do Kooperativy:-)